RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Удосконалено регулювання механізмів досудової реалізації предмету іпотеки

30.01.2009

Вступив в силу Закон України “Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва” (реєстраційний номер N 800-VI  від 25 грудня 2008 року).

У роботі над прийняттям цього закону приймав безпосередню участь Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів та банківської діяльності, Голова Ради АУБ Станіслав Аржевітін. Завдяки його зусиллям, у законі були реалізовані ініційовані Національним банком України та Асоціацією українських банків пропозиції щодо удосконалення законодавчого регулювання механізмів досудової реалізації предмету іпотеки.

При підготовці до другого читання законопроекту також була врахована пропозиція АУБ щодо  виключення із тексту закону норми про заборону на відчуження за ініціативою кредитора предмета іпотеки за кредитами, отриманими на придбання житла, у разі невиконання позичальником своїх зобов’язань.

Натомість, чинний закон передбачає у якості організаційних заходів з розв'язання нагальних проблем у сфері житлового будівництва - викуп державою у кредиторів іпотечних кредитів, отриманих фізичними особами на будівництво та придбання житла до набрання чинності цим Законом і віднесених до категорії ризикованих, що в свою чергу було запропоновано АУБ.

Асоціація українських банків висловлює подяку комерційним банкам, які брали участь в роботі над підготовкою вищезазначених змін.

 

Пошук
НОВИНИ