RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ виступила проти надання преференцій окремим галузям економіки

15.01.2009

Асоціація українських банків направила до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності обґрунтування неприйнятності для національної банківської системи проекту Закону “Про термінові заходи щодо мінімізації негативних наслідків фінансової кризи у хлібопекарській галузі” (реєстраційний №3560).

Детально вивчивши зазначений законопроект, в АУБ прийшли до висновку, що ним грубо порушується принцип рівних конкурентних умов для усіх суб’єктів господарювання, що, у свою чергу, протирічить Конституції та чинному законодавству України.

В АУБ пояснюють, що, ігноруючи принцип рівної конкуренції, згаданим законопроектом робляться преференції для підприємств хлібопекарської галузі у реструктуризації валютних кредитів, які у тому числі бралися на закупівлю сільськогосподарської продукції та борошна (і це в Україні, яка у 2008 році отримала рекордний врожай зернових).

В АУБ резонно запитують: чому інші позичальники, у тому числі і люди, які мають заборгованість за кредитами в іноземній валюті, повинні її погашати за фактичним курсом, тоді як підприємствам хлібопекарської галузі дозволяється переоформлення за курсом 5,05?

Як наголошується в листі АУБ до профільного парламентського Комітету, прийняття цього законопроекту створить прецедент, коли всі інші позичальники, що мають валютні кредити, також вимагатимуть переоформлення своїх кредитів за курсом, який діяв на дату укладення угоди.

Аналіз цього питання показав, що проведення такого суцільного переоформлення неможливе - за розрахунками АУБ, втрати банків у цьому разі у 1,5 рази перевищать сукупний розмір регулятивного капіталу по всій банківській системі. Наслідком цього стане цілковитий економічний колапс, оскільки впадуть не просто банки, без своїх коштів залишаться їх клієнти – юридичні особи та вкладники.

В АУБ також наголошують, що неконкурентною є і норма статті 3 законопроекту, згідно якої НБУ зобов'язується забезпечити продаж комерційним банкам іноземної валюти за курсом 5,05 у обсягах реструктуризації цими банками валютних кредитів, наданих суб”єктам хлібопекарської галузі. Чому, питається, розрахунки за газ чи закупівля медикаментів мають здійснюватися за фактичним курсом на міжбанківському ринку, а валютні кредити на закупівлю хлібопекарськими підприємствами борошна гаситимуться за курсом 5,05?

Окрім цього, в АУБ вказують і на недосконалість техніки написання згаданого законопроекту.

Зважаючи на викладене, в АУБ наголошують, що прийняття такого законопроекту є неприйнятним і згубним для банківської системи України.

Прес-служба
Асоціації українських банків


 

Пошук
НОВИНИ