RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ подала пропозиції до законопроекту щодо подолання наслідків фінансової кризи

15.01.2009

Асоціація українських банків направила до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності зауваження та пропозиції до проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи” (реєстраційний №3585).

Детально вивчивши і в цілому підтримавши зазначений законопроект в частині банківського регулювання, АУБ запропонувала доповнити його деякими нормами. Зокрема, АУБ запропонувала внести зміни до Закону України  “Про банки і банківську діяльність”, визначивши мінімальні вимоги до розміру статутного капіталу на момент реєстрації банку у національній валюті.

В АУБ пояснюють, що визначення у євро мінімального розміру статутного капіталу для реєстрації банку тягне за собою встановлення НБУ мінімальних вимог до капіталу діючих банків також у прив’язці до євро (норматив мінімального розміру регулятивного капіталу, ліцензійні вимоги до капіталу банків для отримання ними дозволів НБУ на здійснення окремих операцій).

Як наголошується в листі АУБ до профільного парламентського Комітету, стрімке зростання курсу євро (протягом 2008 року курс євро зріс на 46, 3%), а також відсутність в умовах кризи вільних коштів для нарощення капіталу, ставить майже половину банків під загрозу штучного обмеження їх діяльності. При цьому більшість із цих банків виконує норматив адекватності капіталу, що підтверджує їх достатню капіталізацію відповідно до міжнародних банківських стандартів, встановлених Базельським комітетом з банківського нагляду.

Окрім цього, АУБ запропонувала доповнити Закон “Про банки і банківську діяльність” нормою щодо надання права банкам, які на дату прийняття змін до Закону мали дозволи НБУ на здійснення окремих операцій, продовжувати ці види діяльності за умови, що їх регулятивний капітал перевищує зареєстрований статутний капітал та не зменшується порівняно з розміром, досягнутим станом на 1 січня 2009 року.

Також АУБ запропонувала передбачити у Законі України “Про Національний банк України” право НБУ на прийняття рішення про запровадження обов’язкового продажу валютної виручки резидентів на міжбанківському валютному ринку України. Розмір такого обов’язкового продажу пропонується встановлювати за погодженням з Кабінетом Міністрів України.

Окремо АУБ подано зауваження до положень зазначеного законопроекту в частині оподаткування банків.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ