RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ за скасування збору з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти

13.01.2009

Верховною Радою України в Законі «Про Державний бюджет України на 2009 рік» зменшено у 2,5 рази збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти. На цей рік його встановлено у розмірі 0,2% проти 0,5% у 2008 році.

Як повідомлялося раніше, питання скасування згаданого збору було ініційовано Асоціацією українських банків. Зокрема, Президент АУБ Олександр Сугоняко звертався до голів парламентських Комітетів з питань фінансів і банківської діяльності, з питань бюджету, з питань податкової та митної політики та до Прем'єр-міністра України з обґрунтуванням необхідності внесення змін до проекту Закону про Держбюджет України на 2009 рік щодо порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти. Серед іншого, наголошувалось, що наявність згаданого збору гальмує розвиток ринку операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти і призводить до унеможливлення їх проведення банками, в результаті чого зменшується ліквідність та ефективність внутрішнього валютного ринку, обмежується інструментарій для об'єктивного визначення обмінного курсу.

Оскільки при прийнятті Верховною Радою Закону «Про Державний бюджет України на 2009 рік» пропозиції Асоціації українських банків були враховані лише частково, в АУБ продовжують наполягати, аби операції з купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за гривню на міжбанківському валютному ринку України (крім здійснення операцій уповноважених банків, пов’язаних з купівлею іноземної валюти для перерахування нерезидентам за власними зовнішньоекономічними договорами) були виключені з бази нарахування збору до Пенсійного фонду України. В АУБ наголошують, що згаданий збір було введено 10 років тому як  тимчасову міру Закону України № 208-XIV від 22.10.1998 року «…до прийняття рішення Верховної Ради України про повне погашення заборгованості з виплати пенсій, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України», але з часом вона перетворилася у постійне джерело формування доходів спеціального фонду Державного бюджету України.

В АУБ переконані, що за умов економічної кризи в країні повна відміна згаданого збору відповідає вимогам часу, сприятиме стабілізації на внутрішньому міжбанківському валютному ринку України та, відповідно, зміцненню національної банківської системи.

Прес-служба
Асоціації українських банків


 

Пошук
НОВИНИ