RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ звернулась до Мін’юсту щодо обов’язковості реєстрації постанов про арешт коштів боржника

18.12.2008

Асоціація українських банків звернулася до Міністерства юстиції України із пропозицією видати роз’яснення на адресу державних виконавчих служб про необхідність обов’язкової реєстрації постанов про арешт коштів боржника, як виду публічного обтяження, відповідно до вимог ст. 37 Закону України “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень”.

Як відомо, на початку цього року Асоціація українських банків порушила перед Міністерством юстиції проблему неоднозначного трактування норм чинного законодавства України. Зокрема тих, що регулюють накладення арешту та звернення стягнення на кошти на банківських рахунках у процедурі виконавчого провадження у разі відсутності відповідних відомостей про обтяження таких коштів у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.

Міністерство юстиції України погодилося із пропозицією АУБ щодо необхідності законодавчого врегулювання викладеного у зверненні питання. 20.05.2008 р. був прийнятий Наказ Міністерства юстиції України, яким було внесено зміни до Інструкції про порядок ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна та заповнення заяв.

Асоціація українських банків вітає вжиті Міністерством юстиції України заходи, спрямовані на врегулювання проблеми. Проте в АУБ відзначають, що прийняті зміни стосуються лише технічних аспектів функціонування системи Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Водночас імперативна вимога для державної виконавчої служби щодо обов’язкової реєстрації постанов про арешт коштів боржника у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна відсутня. На переконання фахівців АУБ, це призводить до продовження практики невиконання державними виконавчими службами законодавчих вимог щодо реєстрації таких  постанов. З цієї причини АУБ і звернулася до Мін’юсту із пропозицією видати роз’яснення про обов’язковість такої реєстрації.


Довідково:

Виходячи з положень статей 12 та 37  Закону України “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень”, встановлений певний порядок набуття чинності публічного обтяження, який вимагає реєстрації такого обтяження в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.

Водночас у законах України “Про банки і банківську діяльність”, “Про виконавче провадження”  та Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою правління Національного банку України № 22 від 21.01.2004р.,  не передбачена реєстрація обтяження рухомого майна у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна як обов’язкова умова накладення арешту та звернення стягнення на кошти на банківських рахунках

Водночас відповідно до з п. 2 перехідних та кінцевих положень Закону України “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” від 18 листопада 2003 року , законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим законом, застосовуються в частині, що йому не суперечать, в тому числі і Закон України “Про виконавче провадження” від 21 квітня 1999 року.


 

Пошук
НОВИНИ