RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ обговорив з Головою НБУ ситуацію в економіці та банківській системі

11.12.2008

11 грудня відбулася зустріч Президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняка з Головою Національного банку України Володимиром  Стельмахом.

В ході зустрічі керівники НБУ та АУБ обговорили широке коло питань, що стосуються поточної ситуації в економіці та національній банківській системі. Зокрема обговорено ключові проблеми функціонування національної банківської системи, серед яких тема валютного курсу.

В ході обговорення було підкреслено, що діючий нині валютний курс в країні суттєво завищений і ключова складова цього завищення – це паніка в суспільстві та спекуляції на ринку.

Констатувалося, що в країні достатньо валюти, але криза довіри між учасниками ринку заважає нормальному грошовому обмінові. У зв”язку із цим обговорено питання можливості відновлення міжбанку та застосування механізмів підтримання гривневої ліквідності банків через операції валютного СВОПу з НБУ.

Сторонами також обговорено тему рівних умов доступу всіх банків до ресурсів рефінансування.

Серед іншого, в ході зустрічі, обговорено доцільність проведення ще у цьому році всеукраїнської банківської наради з метою підведення підсумків за рік, обговорення напрямків діяльності банківської системи та політики НБУ на наступний рік.

Також обговорено ставлення до запропонованого Міністром фінансів В.Пинзеником проекту Меморандуму між НБУ, Мінфіном та комерційними банками України про спільні, узгодженні дії щодо врегулювання проблем повернення кредитів, отриманих громадянами та підприємствами України. З цього питання сторони прийшли до висновку, що ключовою темою тут є пошук джерела покриття збитків, які виникатимуть у банків при реструктуризації раніше наданих кредитів.

Окрім цього, учасники зустрічі говорили про те, що кредитування будівельної галузі несе в собі великі ризики при збереженні рівня монополізації цієї галузі та існуючого рівня рентабельності.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ