RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ зустрівся з Міністром юстиції України

28.11.2008

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко зустрівся з Міністром юстиції України Миколою Оніщуком.

В ході зустрічі було розглянуто пакет документів, розроблений за ініціативи та підтримки Голови Правління ВАТ “Сведбанк” Сергія Тігіпка, а також за участі фахівців окремих банків, АУБ і УКБС.

Зокрема, обговорено питання спрощення механізмів стягнення простроченої заборгованості з позичальників. Президент АУБ наголосив, що на даний час існують ризики збільшення кількості невиконання боржниками своїх зобов’язань перед банками з повернення кредитів. Він зазначив, що така ситуація негативно впливатиме на рівень довіри громадян до банківської системи України. На даний час недобросовісні позичальники використовують існуючі недосконалості законодавчого регулювання стягнення заборгованості для ухилення від виконання взятих на себе обов’язків та від відповідальності.

Як підкреслив Олександр Сугоняко, Асоціація українських банків підтримує внесення низки змін до законодавства України, внаслідок яких стануть більш дієвими передбачені Законами України можливості кредитора щодо позасудового стягнення предметів застави та іпотеки. Також АУБ позитивно оцінює можливість запровадження механізму накладення, в межах виконавчого провадження, заборони виїзду за кордон для громадян, які мають невиконані зобов’язання, покладені на них рішенням суду.

Були розглянуті і інші питання.

Міністр юстиції України Микола Оніщук висловив розуміння поставлених проблем, пообіцявши всебічну підтримку в питанні правового забезпечення стабільності національної банківської системи.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ