RSS
24 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Міністерство фінансів підтвердило перспективу скасування збору, який гальмує розвиток валютного ринку України

10.11.2008

У відповідь на звернення Президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняко до Прем‘єр міністра України Юлії Тимошенко щодо доцільності відміни сплати збору на обов”язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти, Міністерство фінансів України за дорученням Кабінету Міністрів України повідомило Асоціації, що наразі “здійснюються заходи щодо зменшення розміру збору на обов‘язковое державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу іноземної валюти та скасування його справляння з певних видів операцій”.

Також Заступник Міністра фінансів України В.Матвійчик повідомив, що “у проекті Державного бюджету України на 2009 рік передбачається подальше зменшення зазначеного збору у 2,5 рази (з 0,5% до 0,2%). Також розглядається питання про скасування такого збору в майбутньому на виконання Плану першочергових заходів у сфері інвестиційної діяльності, затвердженого Указом Президента України від 10 квітня 2006 р. № 300”.

Нагадаємо, що АУБ вже протягом кількох років виступає за скасування збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти, оскільки, як вважають в АУБ, через нього суттєво гальмується розвиток валютного ринку України, обмежується інструментарій для об`єктивного визначення обмінного курсу.

Слід також наголосити, що зобов‘язання щодо скасування зазначеного збору взято Україною в Меморандумі про отримання стабілізаційного кредиту МВФ.

Прес-служба
Асоціації українських банків


 

Пошук
НОВИНИ