RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
Заява щодо передчасності відміни мораторію на дострокове зняття депозитів

05.11.2008

м.Київ                                                                         5 листопада 2008 р.

Коментуючи ситуацію в економіці та банківській системі держави, Президент України Віктор Ющенко в інтерв‘ю ЗМІ заявив, що найближчим часом може бути відмінено мораторій на дострокове зняття вкладів з депозитів у банках. Перед тим на цю ж тему виступила і Прем‘єр-міністр України Юлія Тимошенко, що АУБ вже коментувала.

Позиція Асоціації українських банків з цього приводу є такою: для зупинення дії Постанови НБУ №319 в частині відміни положення щодо дострокового зняття депозитів, в країні необхідно ліквідувати причини, які викликали дефіцит довіри між вкладниками, клієнтами та банками, а також між банками. Для цього необхідно:

1. Повністю зняти проблему оздоровлення Промінвестбанку шляхом його продажу іншому власнику, приватному чи державі, забезпечивши ліквідність банку з тим, щоб коли вкладники забажають забрати з нього свої кошти, то вони могли їх отримати . До тих пір, поки не буде знята ця проблема, вона буде підривати довіру вкладників до інших банків.

2. Забезпечити ліквідністю усі платоспроможні в Україні банки, від малого та середнього до великого. По суті у нас має бути розроблений свій національний “стенд-бай” для всіх банків, які  мали б оперативний доступ до підтримання ліквідності у випадку виникнення у них проблем, пов”язаних, у тому числі, і з відтоком депозитів.

3. Забезпечити єдиний валютний курс і прозору передбачувану валютну політику держави .

4. Забезпечити відновлення роботи міжбанківського кредитного ринку та довіри між самими банками, що можливе лише у випадку розроблення системи гарантування таких операцій державою.

Після зняття цих проблем, після відновлення довіри на банківському ринку та стабілізації депозитного ринку,  відміна дії Постанови НБУ №319 стане можливою та необхідною і НБУ, без сумніву, це оперативно зробить. 

На якнайшвидше розв”язання цих проблем мають працювати всі: і банки, і НБУ, і Уряд, і парламент, і Президент. Це не проста робота і вона вимагає часу. Через це Асоціація українських банків ще раз наголошує, що протягом найближчого часу Верховною Радою України обов”язково мають бути прийняті запропоновані АУБ зміни до Цивільного кодексу України, законів України “Про Національний банк України”, “Про банки та банківську діяльність” в частині узаконення права НБУ за відповідних умов запроваджувати мораторій на дострокове зняття депозитів задля збереження вкладів населення, стабільності банківської системи та економіки.

Тільки чесна робота те, щоб довіра до банків і влади була відновлена дасть необхідний результат людям.

Президент Асоціація українських банків
Олександр Сугоняко

Пошук
НОВИНИ