RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ просить політиків: відкиньте популізм

03.11.2008

2 листопада ц.р. Прем’єр-міністр України в ефірі “5 каналу” по суті висловила думку, що після того як у Верховній Раді України проголосовано антикризовий закон та країна отримає кошти МВФ, зникає фінансове підгрунття для продовження запровадженого НБУ 11.10.2008 р. мораторію на дострокове зняття у банках депозитів. При цьому було сказано, що у разі продовження банками мораторію, їх необхідно буде притягувати до судової відповідальності.

З цього приводу в АУБ наголошують, що питання запровадження заборони на дострокове розірвання договорів за вкладами банківських депозитів лежить в компетенції НБУ. Як і зняття цієї заборони. Тож незрозуміло, навіщо Прем”єр-міністру входити в зону чужої компетенції.

Подібні заяви не сприяють відновленню довіри до банків у цей складний час, заважають НБУ виконувати законом визначені повноваження та демонструють намагання Прем’єр-міністра ухилятись від відповідальності за збереження української банківської системи, що викликає подив.

В АУБ переконані, що завдання держави сьогодні полягає у тому, щоб зберегти банківську систему, а через неї економіку. Саме з цією метою рішенням НБУ введено мораторій на дострокове повернення вкладів. Люди повинні зрозуміти, що їх вклади будуть збережені. Вклади, за якими наступили терміни їх повернення, безумовно, мають бути повернені. Але провокувати дострокове повернення всіх вкладів за умови наростання кризових явищ в економіці не личить державному діячеві.

Після згаданих висловлювань Прем’єр-міністра стає зрозумілим, чому пропозиція АУБ щодо внесення змін до Закону про НБУ в частині надання йому права в кризовій ситуації (при суспільній паніці) запроваджувати мораторій на дострокове зняття депозитів задля збереження банківської системи, була відхилена на зустрічі у Прем”єр-міністра, а також Комітетом з питань податкової та митної політики.

Невже Прем’єр-міністр України вважає, що кризові явища в українській економіці зняті, що економіка вже є невразливою для внутрішніх і зовнішніх шоків, що вона вже досягла “дна” кризи?...

Якщо так, то це помилкове уявлення. Попереду дуже важка праця по реалізації антикризових заходів.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняко: “Криза не піддається популістським маніпуляціям. Вона зніме облуду з очей і оголить правду”.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ