RSS
26 Вересень
     
 
Новини АУБ
АУБ наполягає на недопущенні оподаткування доходів від вкладів фізичних осіб

17.10.2003

Асоціація українських банків звернулась до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності у зв’язку з неоднозначним трактуванням  Державною податковою адміністрацією України Закону ”Про податок з доходів фізичних осіб” щодо оподаткування процентних доходів фізичних осіб від їх вкладів.

Підставою до такого звернення АУБ послужила поява у ЗМІ численних публікацій щодо оподаткування вищенаведених процентних доходів, що викликає занепокоєння населення та заважає стабільній роботі банківської системи.  

Проблема в тому, що, на думку ДПАУ, неоднозначність трактування норм Закону дає можливість ввести оподаткування процентних доходів фізичних осіб від їх вкладів вже з 1 січня 2004 року на загальних підставах, тобто за ставкою оподаткування 13%. 

Проте Законом України ”Про податок з доходів фізичних осіб” запровадження оподаткування процентів на банківський депозит (вклад) та процентів (дисконтних доходів) на депозитний (ощадний) сертифікат передбачено тільки з 1 січня 2005 року із застосуванням ставки податку 5% від об’єкта оподаткування.

АУБ вважає, що запровадження оподаткування доходів населення від вкладів з 1 січня 2004 р. не має законних підстав. Тому, аби уникнути непорозумінь між платниками податків і податківцями, АУБ просить Комітет надати роз’яснення з цього питання, а у разі необхідності внести уточнення до пп.22.1.4. згаданого Закону.

Як підкреслила Віце-президент АУБ Антоніна Паламарчук, оподаткування доходів від вкладів фізичних осіб не тільки в 2004 р., але й 2005 році є передчасним, адже загрожує відтоком вкладів населення. Тому АУБ і надалі продовжуватиме послідовно відстоювати свою позицію по цьому питанню.


Прес-служба
Асоціації українських банків
т. 559-31-76
presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ