RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
У НБУ відбулась нарада з питань охорони банків

03.10.2008

У Національному банку України під головуванням заступника Голови НБУ п.Савченка О.В. відбулася нарада. Тема обговорення – підвищення ДСО при МВС України тарифів за надання платних послуг банкам з охорони їх майна та цінностей, а також перспективи щодо створення спеціалізованих компаній, які займатимуться інкасацією, перевезенням, обробленням і пакуванням готівки та працюватимуть з банками для забезпечення їх потреб у готівці.

Нарада відбулася за участі Першого віце-президента АУБ п.Бондаря В.О., начальника управління АУБ п.Рибалка Ю.І. та представників провідних банків України, зокрема, членів Ради з питань охорони при АУБ - ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», ЗАТ КБ «Приватбанк», АКБ «Укрсиббанк», АКБ «Укрсоцбанк», ВАТ «Укрексімбанк», ВАТ КБ «Надра», ВАТ «Держощадбанк України», АБ «Експрес-банк», ВАТ КБ «Укргазбанк», ВАТ «Сведбанк», КБ «Хрещатик», АКБ «Трансбанк».

Представники АУБ проінформували присутніх про ситуацію, яка склалася у взаємовідносинах банків із ДСО, діях банківської спільноти на шляху врегулювання розбіжностей між банками та ДСО щодо цін на послуги з охорони. Зокрема, було привернено увагу до необхідності розгляду та прийняття відповідними органами узагальнених пропозицій банків, наданих АУБ групі уповноважених експертів, створеної за дорученням Першого віце-прем'єр Міністра України п.Турчинова О.В.

Учасники наради звернули увагу на те, що остаточне врегулювання вказаних питань можливе лише шляхом внесення, в першу чергу, відповідних змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» в частині надання банкам права на використання вогнепальної зброї (для забезпечення охорони установ банків, безпеки перевезення коштів та інкасації), прийняття законів України «Про зброю» та «Про охоронну діяльність» та використання технічних засобів захисту цінностей як в стаціонарних умовах, так і під час їх перевезення. За словами банкірів, це буде сприяти встановленню повноцінної конкуренції на ринку послуг озброєної охорони та покращенню готівкового обігу в державі.

Одночасно виконавчим директором НБУ п.Дащенко О.В. присутнім була надана інформація щодо підготовки стратегії вдосконалення готівково-грошового обігу, включаючи створення спеціалізованих компаній, які займатимуться інкасацією, перевезенням, обробленням і пакуванням готівки, та працюватимуть з банками для забезпечення їх потреб у готівці. Заступник Голови НБУ п.Савченко О.В. звернув увагу на те, що є світовий досвід, і банківській системи України на шляху вирішення вказаного питання потрібно його використати. Національний банк України висловив свою готовність розглянути пропозиції банків та співпрацювати з ними в цьому напрямку.

Прес-служба
Асоціації українських банків


 

Пошук
НОВИНИ