RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
Рада АУБ обговорила актуальні питання діяльності платіжних систем та ринку охоронних послуг

25.09.2008

Актуальні питання банківської діяльності обговорено на засіданні Ради Асоціації українських банків. Вів засідання Голова Ради АУБ, перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін.

Окрім членів Ради АУБ, в засіданні взяли участь представники Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства транспорту та зв”язку, Національного банку України, керівники представництв Visa International, Master Card тощо.

Основні питання, які обговорювались, стосувались діяльності в Україні платіжних систем та ринку охоронних послуг.

Під час засідання Голова Правління ВАТ “ПриватБанк” Олександр Дубілет виступив із доповіддю на тему: “Штучне надання преференцій окремим платіжним системам: приклади і наслідки для економіки та суспільства України”. У своїй доповіді Олександр Дубілет висловив позицію щодо порушення рівних умов конкуренції та можливих негативних наслідків від запровадження змін, внесених Міністерством фінансів України, до умов конкурсу з визначення уповноважених банків, що передбачають обов`язковість участі банків в НСМЕП (Національній системі масових електронних платежів).

Виконавчий директор з питань платіжних систем та розрахунків НБУ Віктор Кравець учасників засідання про роботу НБУ щодо творення в Україні платіжних систем і координуючу роль у цьому НБУ. Висловив позицію регулятора щодо діяльності МПС та НСМЕП, а також відповів на запитання.

З обговорюваного питання також виступили Радник Міністра праці та соціальної політики Андрій Бірюков, головний бухгалтер Міністерства транспорту та зв”язку Марія Содель, генеральний директор представництв Visa International в регіоні СЕМЕА Сергій Ровняго, керівник представництва Master Card Любов Дерев”янко, представники банків. Відбулася жвава дискусія, в ході якої всіма сторонами було висловлено свої позиції. Підтримуючи необхідність запровадження НСМЕП, банкіри наголошували на необхідності забезпечення рівних конкурентних умов на ринку електронних платежів та неприпустимості нав”язування банкам з боку чиновників якихось окремих платіжних систем.

За результатами обговорення Рада доручила Виконавчій дирекції АУБ разом з НБУ та Міністерством фінансів опрацювати дане питання і вжити заходів до прийняття відповідного рішення, яке б відповідало системним інтересам банків щодо створення конкурентного середовища та рівних умов на ринку пластикових карток для всіх його учасників.

Окремо на Раді АУБ розглянуто питання взаємодії банків з ДДСО при МВС України. Як наголошували банкіри, ДДСО при МВС України, всупереч домовленостям, досягнутим на нараді у заступника Міністра Кабінету міністрів України п. Чоботаря С.І., в односторонньому порядку знову пішов на порушення попередніх домовленостей, почавши погрожувати банкам розірванням укладених договорів та зняттям охорони у разі відмови банків від запропонованих тарифів на послуги ДСО. Окрім цього, порушуючи домовленість про утримання від коментарів у ЗМІ, з подачі ДДСО висловлювались через ЗМІ суб”єктивні та упереджені оцінки позиції АУБ з означеного питання. З огляду на це Рада АУБ уповноважила Президента Асоціації публічно проінформувати суспільство про реальний стан справ щодо надання банкам охоронних послуг.

Окрім цього, виконавчій дирекції АУБ доручено продовжити роботу з пошуку врегулювання спірних питань щодо послуг з охорони ДСО, використовуючи для цього можливі важелі виконавчої влади, а також провести відповідну роботу щодо винесення на розгляд Верховної Ради України змін до Закону “Про банки і банківську діяльність” та законопроектів “Про зброю” та “Про охоронну діяльність”.

Розглянувши заяву КБ ВАТ “Златобанк” (м. Київ), Рада АУБ ухвалила рішення про його прийняття до складу Асоціації. Також було прийнято рішення про виключення з членів Асоціації  ВАТ «Європейський банк розвитку та заощаджень» у зв”язку з відкликанням ліцензії та початком процедури його ліквідації. 

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ