RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ: “Українська банківська система спроможна вижити в умовах кризи на міжнародних фінансових ринках”

18.09.2008

17 вересня в ІА “ІнтерМедіа консалтинг” (м. Київ) відбулась прес-конференція, у якій взяли участь президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко та президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Під час прес-конференції Олександр Сугоняко, відповідаючи на запитання журналістів, наголосив, що Українська банківська система спроможна вижити в умовах кризи на міжнародних фінансових ринках. "Упевненість в цьому дає зростання ВВП на рівні 6%. Я думаю, наступного року різкого падіння ВВП теж не буде. Навіть якщо ми вийдемо на рівень 3-4%, це все рівно база, на якій банки можуть рости. Глобальних проблем на цей період я не бачу, якщо, звичайно, не буде якихось форс-мажорних обставин", - сказав Президент АУБ.

За його словами, проблеми з ліквідністю, які переживають світові ринки змушують банки обачніше планувати нарощування активів наступного року.

Відповідаючи на запитання щодо стану національної валюти, Президент АУБ наголосив, що “з нею нічого не відбувається. Як на мене, національна валюта – це відображення ситуації в українській економіці. Якщо будуть проблеми в економіці, то це може призвести і до проблем з гривнею. Але, як я вже казав, їх слава Богу немає”.

"З національною валютою все відбувається відповідно до економічної ситуації в Україні. А економічна ситуація у нас має на півроку нормальну перспективу, далі – поки що передчасно заглядати. І якщо говорити про зовнішні ринки, то ще невідомо, хто сильніше може вплинути на нашу економіку і відповідно на гривню: Захід з його фінансовою кризою чи Росія з її політикою", - додав він.

Разом з тим Олександр Сугоняко зазначив, що "серйозні проблеми відбуваються з Американським фінансовим ринком. Криза  двох великих банків (Lehman Brathers, Merrill Lynch), буквально зараз потрясла весь фінансовий світ, фондові і валютні ринки. Так само проблеми має і американська страхова компанія (AJG). Можна говорити про поширення цієї кризи вже і в економіку".

"Ліквідність на міжнародних ринках, безумовно, зменшиться після цих банкрутств, тобто наростатиме дефіцит вільних коштів. Обсяги цих засобів зменшуватимуться, це вже позначилося на світових ринках, і такий ефект буде довготривалим. Це не може не позначитися і на ціні залучень з-за кордону, тобто ціна кредитів, які банки залучатимуть з-за кордону, зросте. На скільки, поки важко сказати, це залежить від того, якою буде пропозиція", - підкреслив Президент Асоціації українських банків.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ