RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
В АУБ відбулась зустріч з представником Міністерства фінансів США

17.09.2008

На прохання Посольства США в Україні в Асоціації українських банків відбулась зустріч керівництва АУБ зі спеціалістом з міжнародної економіки Міністерства фінансів США п. Томом Торгенсоном, який перебуває в Україні для участі в засіданнях Робочої групи з питань двосторонньої співпраці України та США. З боку АУБ у зустрічі взяли участь Президент АУБ Олександр Сугоняко, перший віце-президент АУБ Володимир Бондар, заступник директора Інформаційно-аналітичного центру АУБ Ігор Руденко.

Мета зустрічі - обговорення поточного стану банківського сектору України.

Як зазначив під час обговорення Президент АУБ, українська банківська система, не дивлячись на зовнішні та внутрішні виклики, має стабільні показники розвитку. Зокрема, станом на 1 вересня 2008 року власний капітал банків збільшився на 32,6%, або на 22,7 млрд. грн., активи банків збільшилися на 23,5%, або на 141,1 млрд. грн.

Констатувалося зменшення темпів приросту активів та забов”язань. За словами Олександра Сугоняко, час значного приросту обсягів кредитування банків не може тривати незкінченно. Тому ми відзначаємо як позитивний фактор скорочення темпів зростання споживчого кредитування, оскільки воно має  високі ризики.

У ході обговорення було відзначено, що українська банківська система не відчула на собі помітного негативного впливу від нестабільності на світових фінансових ринках. Президент АУБ підкреслив, що міжнародна фінансова криза, серед іншого,  певною мірою стала профілактичним фактором для української банківської системи. Ризики занадто високих темпів зростання кредитування могли перерости в серйозні проблеми як для економіки, так і для банківської системи. Завдяки міжнародній фінансовій кризі в Україні почалось “м”яке приземлення” високих темпів зростання, що мали місце останні 9 років. Тепер ми маємо контрольоване гальмування темпів зростання кредитування українськими банками, що необхідно для стабільності системи.

Торкаючись існуючих у країні ризиків, було обговорено впливи інфляції на банківську систему, змін курсоутворення тощо.

На закінчення гості подякували за відверту розмову і отриману інформацію, висловивши побажання щодо продовження співпраці.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ