RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Лист президента Асоціації українських банків до міністра внутрішніх справ щодо необґрунтованого збільшення вартості послуг ДСО з охорони банків

05.08.2008

Міністру внутрішніх справ
України
п. Луценку Ю. В.

Шановний Юрію Віталійовичу !

З цим висловлюємо Вам свою повагу та бажаємо успіхів у Вашій діяльності на благо нашої Вітчизни. Реалізуючи статутні завдання, які покладені на Асоціацію українських банків (надалі - АУБ), а також враховуючи те, що банківські установи є споживачами охоронних послуг, звертаємося до Вас із наступним.
Державою на банківську систему України покладені фінансово-економічні функції: забезпечення стабільності національної валюти, своєчасне проведення розрахунків між суб’єктами господарювання, забезпечення потреби економіки кредитними ресурсами, забезпечення суб’єктів господарювання, установ і населення України готівковими коштами шляхом здійснення інкасаторських операцій у державі.
За останні сім років, починаючи з 2001 року, до банківських установ щорічно по декілька разів надходять пропозиції Державної служби охорони при МВС України (надалі ДСО) про суттєве збільшення вартості охорони як банківських приміщень, так і з супроводження інкасаторських бригад банків (послуги озброєної охорони) без економічного обґрунтування.
Вперше за сім років протистояння між ДСО та банківською спільнотою було досягнуто взаєморозуміння наприкінці 2007 року. Так, між Асоціацією українських банків та Департаментом Державної служби охорони при МВС України (надалі ДДСО) 29 жовтня 2007 року було підписано “Меморандум про співпрацю з питань охорони  між Департаментом Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ України і Асоціацією українських банків” (надалі – Меморандум). Це була, без перебільшень, визначна подія.
Але, на превеликий жаль, ситуація кардинально погіршилась уже в середині 2008 року. У травні 2008 року ДСО заявила про одностороннє відкликання свого підпису під Меморандумом. І, вертаючись до ганебної практики минулих років, знову, в середині року,  розіслала листи банкам з вимогою переглянути вартість послуг та їх підвищення на 30-100% без надання відповідних обґрунтувань, всупереч підписаним договорам та  погрожуючи зняттям охорони. Зазначимо, що кожен банк формує річний бюджет, в якому враховані і витрати на послуги охорони. Даний бюджет є незмінним протягом року, незалежно від економічних показників у державі.
Особливу стурбованість викликає той факт, що у своїх зверненнях до банків ДСО висловлює намір в односторонньому порядку розривати угоди з банками про надання послуг озброєної охорони, якщо банки не погодяться на  пропозиції щодо збільшення вартості послуг.
У ситуації, коли ДСО в односторонньому порядку припинить надання послуг озброєної охорони,  виникне затримка з доставкою грошей клієнтам та  виплатою заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат. Також, на тлі загострення криміногенної ситуації у державі, збільшення випадків пограбувань банків, може виникнути соціальне напруження у суспільстві. Дії ДСО будуть створювати передумови для здійснення тяжких злочинів, зростання напруження у суспільстві, недовіри до банківських установ тощо. 
Така позиція ДСО може призвести до негативних наслідків не лише для банківської системи, а і для держави в цілому.
Просимо Вас, шановний Юрію Віталійовичу, втрутитися у цю ситуацію з метою недопущення необґрунтованого збільшення ДСО цін на послуги озброєної охорони для банківських установ та односторонньої відмови від надання послуг, оскільки це призведе як до дестабілізації грошового обігу та дискредитації влади.
Просимо також посприяти організації цивілізованого діалогу ДСО з АУБ для досягнення компромісу по ціні на послуги охорони.

З повагою
Президент Асоціації                                      О. СУГОНЯКО

 


 

Пошук
НОВИНИ