RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
Відкритий лист президента Асоціації українських банків до керівників держави щодо ДСО

05.08.2008

Президенту України п.Ющенкові В.А.

Прем`єр –міністру України п.Тимошенко Ю.В.

Голові Верховної Ради України  п.Яценюкові А. П.

Високоповажні керівники держави!

Змушений у такій незвичній формі звернутися до Вас  від імені банківської громадськості у зв`язку з ситуацією, що склалася навколо  охорони банків, і яка несе в собі загрозу нормальній діяльності банківської системи країни.
Відомо, що в банках зосереджені значні цінності, грошові кошти і грошово-розрахункова інформація, які стосуються практично всіх членів суспільства і які мають бути надійно захищені.
Тому банки потребують послуг охорони, в т.ч. і з використанням нарізної вогнепальної зброї, наприклад, при перевезенні цінностей, при інкасації, при охороні касових вузлів і т.п.
Але в Україні, на жаль, не існує конкурентного ринку цих послуг охорони. Він монополізований Департаментом державної служби охорони при МВС України  (далі – ДСО), оскільки ДСО має монополію на використання нарізної вогнепальної зброї при наданні послуг охорони всім, хто їх потребує.
Тому на цьому сегменті ринку охорони у банків є лише один партнер – ДСО. Ці послуги банк може отримати або в ДСО, або ніде.
Користуючись монопольним становищем, ДСО визначає ціни на свої послуги без прив`язки до ефективності,  результативності і якості своєї роботи.  Робить це ультимативно, шантажуючи погрозами зняти охорону при неприйнятті банками їхніх розцінок. При цьому у банку залишається такий вибір: або погоджуватися на необґрунтовано великі витрати, або залишати банк без охорони, бо ніхто інший не має права надавати ці послуги.
У 2007 році АУБ уклала з ДСО Меморандум про співпрацю і  Протокол погодження принципів цінової політики на 2008 рік. Нинішнє нове  керівництво ДСО розірвало ці угоди і розгорнуло чергову компанію з підвищення цін на послуги. Воно повідомило про підвищення тарифів з 01.07.2008 року в 1,3 - 2 рази, а банкам, які не погоджуються на монопольно високі ціни, надіслала погрози про зняття   з охорони, або висловило їх усно.
Уже є кричущі факти зняття озброєної охорони банків, та невиділення охорони для забезпечення безпеки грошових перевезень.
Мабуть у жодній країні світу немає такої ситуації на ринку охоронних послуг, як в Україні. У більшості наших сусідів, не лише в у прибалтів, але у росіян, казахів і молдаван діють законодавчі норми цивілізованого використання зброї, що створює умови для діяльності альтернативних охоронних структур та сприяє конкуренції на цьому ринку.
Система комерційних банків в особі Асоціації українських банків неодноразово ставила це питання перед органами української влади. Воно розглядалось на парламентських сесіях, слуханнях, міжнародних конференціях та інших форумах, але залишилось невирішеним.
17 років українські політики різних кольорів закривають очі на факт неприхованого зрощення бізнесу і держслужби у формі Департаменту державної служби охорони при МВС, який з одного боку є комерційною структурою, а з другого – департаментом МВС. В Україні виростили унікального владно-бізнесового мутанта. Структура ДСО, без сумніву,  потрібна ринку, але не в такій спотвореній формі.
Шановні керівники держави, люди не забули Ваші правильні гасла про відділення влади від бізнесу і чекають їх реалізації!
Для того, щоб це зробити стосовно ДСО, щоб в Україні був конкурентний ринок охорони, ніяких бюджетних витрат не потрібно здійснювати. Потрібна лише воля для прийняття двох відповідних законів України “Про зброю” і “Про охоронну діяльність”.
Виходячи з викладеного, прошу Вас, шановні Вікторе Андрійовичу, Юліє Володимирівно і Арсенію Петровичу:
1) Прийміть ці закони.
2) Зупиніть цю ганьбу для влади і країни - зняття ДСО охорони з банків, з цінностей, що належать суспільству.
3) Зорієнтуйте керівництво МВС на продуктивний діалог зі своїм значимим клієнтом – банківською системою.
Впевнений, що Ви поділяєте викладену позицію і оперативно посприяєте збереженню безпеки суспільства.

Олександр Сугоняко,
президент Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ