RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
В АУБ відбулась Прес-конференція на тему: “Про факти зняття охорони та погрози зняття охорони з банківських установ Державною службою охорони”

05.08.2008

05 серпня 2008 року в Асоціації українських банків відбулася Прес-конференція на тему “Про факти зняття охорони та погрози зняття охорони з банківських установ Державною службою охорони”, яка була присвячена ситуації, що склалась у сфері охорони комерційних банків.
У конференції  взяли участь Президент АУБ п.Сугоняко О.А.  та Президент Української Федерації працівників недержавних служб безпеки п.Шабовта С.Б.
Як уже повідомлялось раніше, між банківськими установами та Держаної службою охорони при МВС України (надалі – ДСО) мають місце непрості відносини в питаннях надання охоронних послуг, маючи на увазі те, що ДСО, яке підпорядковане Міністерству внутрішніх справ України, на ринку цих послуг фактично займає монопольне становище.
Наприкінці 2007 року вперше за сім років протистояння ДСО та банківською спільнотою було досягнуто взаєморозуміння. Між Асоціацією українських банків та Департаментом Державної служби охорони при МВС України 29 жовтня 2007 року було підписано “Меморандум про співпрацю з питань охорони між Департаментом Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ України і Асоціацією українських банків” (надалі – Меморандум). Це була, без перебільшень, визначна подія.
На превеликий жаль, ситуація кардинально погіршилась уже в середині 2008 року. У травні 2008 року ДСО заявила про одностороннє відкликання свого підпису під Меморандумом, мотивуючи свої дії підвищенням рівня інфляції та збитковістю існуючих розцінок на послуги охорони. І звертаючись до практики минулих років, знову, в середині року ДСО розіслала листи банкам з вимогою переглянути вартість послуг та їх підвищення на 30-100% без надання відповідних обґрунтувань, всупереч підписаним договорам, шантажуючи та погрожуючи зняттям охорони з банківських установ та відмовою від супроводу інкасаторських бригад.
Разом з тим, навіть рівень інфляції, який очікується на кінець року, за різними оцінками, не йде ні в яке порівняння з підвищенням цін, запропонованих ДСО.
Так, наприклад, ціна на послуги по супроводу інкасаторів по одному з банків в м.Києві відповідно до підписаного на 2008 рік договору з 23 грн. була підвищена до 41 грн. або майже на 180%, а по його охороні з 21 грн. до 36 грн. або на 170%.
По другому банку в м.Києві, по супроводу інкасаторів запропоноване підвищення ціни послуг з 24 грн., передбачених договором на 2008 рік,  до 39 грн., або на 163%.
Саме той факт, що у своїх зверненнях до банків підрозділи ДСО погрожують в односторонньому порядку розривати угоди з банками про надання послуг озброєної охорони, якщо банки не погодяться на  пропозиції ДСО щодо збільшення вартості послуг, викликає особливу стурбованість.
Зараз вже є безпрецедентні факти зняття та зменшення постів охорони в банках. На жаль, незважаючи на звернення АУБ, керівництво МВС, посилаючись на госпрозрахунковий статус ДСО, не вживає дієвих заходів щодо втручання у цю ситуацію та організації нормального діалогу між користувачами та постачальниками охоронних послуг, де на цьому ринку ДСО є фактичним монополістом.
На звернення Асоціації українських банків до Міністерства внутрішніх справ України і особисто Міністра вона не отримала адекватних відповідей щодо врегулювання проблем охорони.
 Саме законодавча неврегульованість ринку охоронних послуг - відсутність ряду важливих для цієї сфери законів “Про охоронну діяльність”, “Про зброю”, та неприйняття змін до закону України “Про банки і банківську діяльність”, що передбачали б надання банкам права на володіння та користування вогнепальною зброєю для забезпечення надійної охорони грошей та цінностей, як при їх збереженні в приміщеннях, так і при інкасації та транспортуванні, є тим підґрунтям, на якому здійснюються дії ДСО, що призводять до монопольно завищених тарифів.
У зв’язку з вказаним Президент АУБ п.Сугоняко О.А. звернувся до керівництва країни з відкритим листом.
Вирішення поставлених Президентом АУБ питань на ринку охоронних послуг є нагальною необхідністю як для банківської спільноти, так і для ДСО і держави в цілому.


 

Пошук
НОВИНИ