RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Рада АУБ розглянула питання взаємодії банків з ДДСО при МВС України

31.07.2008

Рада Асоціації українських банків на своєму засіданні, яке вів Голова Ради, перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін, розглянула питання взаємодії банків з ДСО при МВС України. З цього питання у обговоренні взяв участь заступник начальника ДДСО при МВС України Запорожець Ю.М. Відбулася жвава дискусія.
Члени Ради АУБ відзначили, що підписання “Меморандуму про співпрацю з питань охорони між ДДСО при МВС України і АУБ” було важливим кроком у врегулюванні взаємовідносин  між ДСО та комерційними банками щодо спільного визначення цінової політики та узгодження тарифів на послуги з охорони. Проте односторонні дії ДДСО у поточному році з відкликання підпису під Меморандумом та його вказівка регіональним підрозділам ДСО про підвищення тарифів на послуги охорони призвели до загострення ситуації між підрозділами та банками. Як повідомили банкіри, регіональні підрозділи ДСО, незважаючи  на створену спільну робочу групу із представників ДДСО та представників  10 провідних банків у складі Ради з питань охорони при АУБ, надсилають банкам зміни до тарифів без їх обґрунтування. При цьому вони попереджають про розірвання договорів на послуги та зняття охорони банків у разі неприйняття цих вимог.
Банкіри наголошували, що зростання інфляції у 2008 році може бути підставою для перегляду тарифів на послуги ДСО. Проте зазначений показник може розглядатися як один із базових при погоджені тарифів на 2009 рік, що має відбуватися у порядку, визначеному Меморандумом, а не на 2008 рік.
З цього приводу на Раді АУБ вирішено звернутися до ДДСО при МВС України з пропозицією будувати взаємовідносини між банками і структурними підрозділами ДСО на цивілізованій основі шляхом домовленостей, з  урахуванням взаємних інтересів сторін, без застосування ультимативних дій і погроз. Також вирішено запропонувати ДДСО до отримання висновків спільної робочої групи з розгляду обґрунтувань змін до тарифів, наданих ДДСО,  і погодження їх на спільній нараді керівництва АУБ і ДДСО, призупинити вимоги до банків щодо перегляду тарифів та розірвання договорів на послуги з охорони.
При цьому банкіри наголосили на необхідності ведення переговорів з ДДСО консолідовано, через АУБ, а не кожному банку окремо.
Відповідно до рішення Ради АУБ спільна робоча група у складі представників ДДСО та банків, що входять до Ради з питань охорони при АУБ, мають терміново розглянути обґрунтування наданих ДДСО цін на послуги з охорони та їх зміни. Погоджені пропозиції щодо прийняття змін до діючих тарифів мають бути доведені до підрозділів ДСО та комерційних банків за спільними підписами ДДСО та АУБ. У разі відмови сторін від погодження розбіжностей щодо цін на послуги ДДСО виконавчій дирекції АУБ доручено інформувати Кабінет Міністрів України та МВС України про загрозливу ситуацію, яка склалась внаслідок намагання підвищити тарифи на послуги банкам з озброєної охорони і просити їх про підтримку банківської системи в питанні створення законодавчих підстав для функціонування альтернативних структур щодо надання послуг озброєної охорони.
Також доручено виконавчій дирекції АУБ разом з Українською Федерацією працівників недержавних служб безпеки (УФПНСБ) та іншими зацікавленими сторонами активізувати роботу з профільними комітетами Верховної Ради щодо законодавчого урегулювання питання створення ринку охоронних послуг з рівними конкурентними умовами діяльності для всіх його учасників.
Окрім цього вирішено, аби Голова Ради АУБ Станіслав Аржевітін, як народний депутат України, звернувся з депутатським запитом до ДДСО при МВС України щодо обґрунтованості змін тарифів для банків на послуги ДСО на 2008 рік та надання інформації про обсяги, повноту сплати усіма користувачами послуг ДСО, у тому числі банківськими установами, та використання отриманих коштів. Також Голова Ради АУБ має звернутись з депутатським запитом до Рахункової Палати щодо здійснення перевірки фінансово-господарської діяльності ДДСО при МВС України. За пропозицією Станіслава Аржевітіна вирішено ініціювати слухання в парламентському Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності щодо взаємовідносин банківських установ та ДДСО стосовно організації надання послуг ДСО з охорони банківських цінностей та супроводження інкасаторів. Розгляд цього ж питання вирішено ініціювати під час звіту Міністра внутрішніх справ України п.Луценка Ю.В. на засіданні парламентської фракції “НУНС”.
Серед іншого, виконавчій дирекції АУБ доручено провести юридичний аналіз правомірності розповсюдження Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу” на співробітників ДСО, а також продовжити роботу з Антимонопольним комітетом.
Також вирішено надіслати  комерційним банкам-членам АУБ інформацію УФПНСБ щодо готовності охоронних структур до співпраці з банківськими установами з надання окремих послуг охорони, як альтернативи послугам ДДСО при МВС України.


 

Пошук
НОВИНИ