RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ взяв участь у засіданні парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

20.06.2008

У Верховній Раді України відбулось засідання профільного Комітету з питань фінансів і банківської діяльності, на якому розглянуто питання поточного стану і перспектив розвитку національної банківської системи. Вів засідання голова Комітету Микола Азаров. Окрім 1-го заступника Голови Комітету Станіслава Аржевітіна та членів Комітету, в засідання взяли участь заступник Голови Національного банку України Володимир Кротюк та Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

На засіданні заступник Голови НБУ Володимир Кротюк широко освітив монетарну політику НБУ, стан і перспективи розвитку банківської системи, заходи Нацбанку щодо забезпечення її стабільності, зменшення зменшення споживчого кредитування населення та лібералізації валютної політики.

Президент АУБ Олександр Сугоняко у своєму виступі підкреслив, що міжнародна фінансова криза з одного боку ускладнила функціонування української економіки та банків, а з іншого – пішла на користь українській банківській системі. Якби не було цієї кризи, то ризики занадто високих темпів зростання кредитування могли б перерости в серйозні проблеми як для макроекономіки, так і для банківської системи. За його словами, завдяки міжнародній кризі в Україні почалось “м”яке приземлення” високих темпів зростання, що мали місце останні 9 років. Тепер ми маємо поступове гальмування темпів зростання кредитування українськими банками з мінімальними збитками для системи.

Обґрунтовуючи свою позицію Президент АУБ наголосив, що для України реальною є небезпека від зростання споживання в борг. “Ми збільшили борг, кредитуючи ним споживання, а не виробництво, ускладнюючи тим самим погашення цього боргу в майбутньому”. Оскільки левова частина споживчих кредитів спрямовується на придбання імпортних товарів, то через споживче кредитування населення, замість власного виробництва, кредитується чужа економіка і чуже виробництво. Президент АУБ підкреслив, що спільними заходами Уряду, Верховної Ради та НБУ необхідно переорієнтувати існуючий потік кредитів на вітчизняне виробництво. Зокрема, він запропонував закласти в бюджет кошти (хоча б в тій сумі, що була виділена Урядом на початку року на погашення заборгованості по депозитам) з метою зменшення відсоткової ставки за кредитами для малого і середнього бізнесу. На переконання Президента АУБ, це був би серйозний поштовх для розвитку української економіки, суттєвого зростання товарної пропозиції і зменшення інфляції.

“Нам потрібна політика, яка б зменшувала зовнішню заборгованість України. Треба орієнтувати владу і парламент на стимулювання зростання вітчизняного виробництва. Нехай змагаються уряди і політики в тому, як вони будуть стимулювати розвиток виробництва та національної економіки”, – підкреслив під час виступу перед членами Комітету Олександр Сугоняко.

Торкаючись питання критики народними депутатами роботи НБУ, Президент АУБ відзначив, що політика Нацбанку є залежною від економічної політики Уряду і влади в цілому. “Досить важко виробляти адекватні відповіді на ті рефлекторні рухи, які відбуваються в експортно-імпортній та економічній політиці нашої влади. Особливо коли сама ця політика, як така, фактично відсутня. При існуючому негативному сальдо торгівельного та платіжного балансу виробити взагалі якусь стратегію в курсовій політиці дуже складно, а то й неможливо”, – наголосив Олександр Сугоняко.  

Водночас він підкреслив, що невизначеність щодо курсу валют та невизначеність щодо інфляції стимулюють в країні розкручення інфляції. Адже до ціни товару закладаються саме ці ризики. У цьому питанні АУБ підтримує позицію, висловлену на нараді у Президента України з питань макроекономічної стабільності, яка відбулася 17 червня за участі Прем”єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Голови РНБО, Голови НБУ, Голови Спостережної Ради НБУ, міністрів фінансів та економіки.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ