RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
Відбулась зустріч керівництва АУБ та ДДСО при МВС України

18.06.2008

Керівництво Асоціації українських банків зустрілось з керівництвом Департаменту ДСО при МВС України. У зустрічі з боку АУБ також взяли участь представники банків АКБ “Укрсоцбанк”, ВАТ “Ощадбанк” та АБ “Експрес-Банк”.

Під час зустрічі були розглянуті питання щодо відкликання ДДСО підпису під Меморандумом про співпрацю.

В ході обговорення Президент АУБ Олександр Сугоняко наголосив, що відкликання ДДСО в односторонньому порядку підпису під раніше підписаним Меморандумом про співпрацю викликають подив та підривають ті наміри, що були закладені цими документами у взаємовідносинах між обома сторонами.

За його словами, за результатами підписання Меморандуму та Протоколу погодження цін на 2008 р., банками - членами АУБ на початку 2008 року були переукладені договори на охорону та передбачені відповідні витрати у бюджетах банків  на 2008 рік. Ці договори на охорону банків з підрозділами ДСО були укладені з розрахунку підвищення тарифів на 13% проти тих, які діяли у 2007 році, тобто, так, як це передбачено окремим Протоколом, підписаним керівниками ДДСО та АУБ 29.10.2007 року.

Виходячи з того, що зазначеним Протоколом обумовлено, що тарифи на послуги охорони протягом 2008 року змінюватись не будуть, кошти на підвищення затрат на охорону бюджетами банків на поточний рік не заплановані.

Проте листом від 21.05.2008 року № Л/1-2102/Гр., в порушення домовленостей, ДДСО повідомило, що відкликає в односторонньому порядку свій підпис під Меморандумом. Одночасно, своїм листом на адресу регіональних підрозділів, ДДСО надав вказівку переглянути з 01.06.2008 року тарифи на послуги з охорони банківських установ, що, у разі їх виконання, призведе до підвищення вартості банківських послуг.

Представники АУБ поставили під сумнів правомірність таких дій ДДСО, наголосивши, що вони не відповідають чинному законодавству.

Під час обговорення начальник Департаменту ДСО при МВС України генерал-майор Віталій Грицак завірив у намірах ДДСО щодо подальшої співпраці з АУБ у відповідності із раніше підписаними Меморандумом та Протоколом.

Разом з тим, мотивуючи форс-мажорними обставинами необхідність перегляду цін на послуги ДСО з охорони, керівництвом ДДСО запропоновано внести зміни до редакції частини 1 пункту 1 Протоколу щодо розміру підвищення тарифу на послуги з охорони. Таким чином керівництво ДДСО підтвердило, що раніше підписаний Меморандум про співпрацю розриватися не буде. За їх словами, відкликання підпису стосуватиметься лише частини 1 пункту 1 Протоколу.

Для врегулювання існуючих непорозумінь і розбіжностей сторони погодилися створити робочу групу із представників ДДСО, АУБ та банків для вивчення цього питання та надання відповідних пропозицій щодо внесення змін до п.1 Протоколу. АУБ в робочій групі буде представляти Рада з питань охорони при АУБ, спеціалісти з питань фінансів та правники банків.

Прес-служба 
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ