RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
Комітет з питань фінансів і банківської діяльності відхилив пропозицію підвищення розміру початкового та регулярного збору з банків

16.05.2008

Парламентський Комітет з питань фінансів і банківської діяльності на своєму засіданні 14 травня розглянув розроблений Кабінетом міністрів проект Закону “Про внесення змін до Закону України «Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб”.

Як вже повідомлялося, Асоціацією українських банків до Комітету було подано фахові зауваження до цього законопроекту. Зокрема, АУБ вказувала на недоцільність підвищення розміру початкового та регулярного збору з банків, передбачених законопроектом. В АУБ переконані, що нове необґрунтоване підвищення розміру зборів з банків призведе до підвищення витрат банків, пов’язаних із залученням та обслуговуванням депозитів, які і так зростають через високий рівень інфляції. Наслідком подвійного додаткового навантаження на депозитні продукти для фізичних осіб стало б зростання загальних витрат банку, зниження його прибутковості та платежів до бюджету. Це змусило б банки піднімати проценти за кредитами, що негативно вплинуло б на економіку.

Розглянувши як законопроект, так і подані до Комітету зауваження та пропозиції, Комітет з питань фінансів і банківської діяльності врахував аргументацію АУБ та більшістю голосів не підтримав запропонований Урядом проект Закону. Разом з тим Комітетом прийнято рішення про підготовку нової, більш розширеної редакції законопроекту щодо внесення змін до Закону України «Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб”, якою б були врегульовані всі існуючі на цей час невирішені питання діяльності Фонду.

 

Пошук
НОВИНИ