RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
Відбулось засідання Ради з питань охорони при АУБ

14.05.2008

В Асоціації українських банків відбулось засідання Ради з питань охорони при АУБ, на якому розглянуто актуальні питання, пов`язані з охороною банківських установ. Вів засідання Президент Асоціації Олександр Сугоняко.  Зокрема, обговорено питання взаємовідносин із суб`єктами ринку охоронних послуг, виконання умов Меморандуму про співпрацю з питань охорони та Протоколу погодження принципів цінової політики ДСО при МВС України на 2008 рік, підписаних 29.10.2007 р. між ДДСО при МВС України та АУБ.
В засіданні взяли участь провідні спеціалісти з питань безпеки та охорони банків: ВАТ “Райффайзен банк Аваль”, ВАТ “Ощадбанк”, ВАТ “Укрексімбанк”, ВАТ “Укргазбанк”, АКБ “Сведбанк”, ВАТ КБ “Надра”, АБ “Експрес-банк”, АКБ “Трансбанк”.
Члени Ради з питань охорони при АУБ відзначили позитивні наслідки підписання з ДСО Меморандуму про співпрацю та його вплив на покращання як взаємовідносин з підрозділами ДСО в регіонах, так і вирішення питань, пов`язаних з наданням охоронних послуг. Разом з тим вони звернули увагу на те, що монопольне становище ДСО на ринку охоронних послуг продовжується, заважаючи. як розвитку та покращенню якості надання охоронних послуг, так і зниженню їх вартості, за що у підсумку розраховуються споживачі банківських послуг.
Доповідачі підкреслювали, що законодавча неврегульованість питань використання зброї та надання охоронних послуг, невирішеність парламентом протягом багатьох років питання щодо прийняття Законів “Про обіг зброї не військового призначення”, “Охоронну діяльність” та змін до Закону “Про банки і банківську діяльність” (які мали б забезпечити рівні конкурентні умови для всіх учасників ринку охоронних послуг), призводить до непродуктивних витрат банків на охорону.
Як відзначив представник одного з банків, за їхніми підрахунками, за умови власної відомчої охорони тільки на супровід інкасації та перевезенні цінностей економія витрат цього банку може дорівнювати 150 млн. грн. на рік. І це лише по одному банку, і по одному напрямку охорони. Тому тут є над чим замислитись всім хто має відношення до вирішення питання  законодавчого врегулювання діяльності ринку охоронних послуг.
Підсумовуючи виступи членів Ради, Президент АУБ звернув увагу на необхідність подальшого покращання співпраці АУБ з ДДСО при МВС України, відмітив позитивні результати від укладання Меморандуму. Він запропонував банкам найближчим часом підготувати відповідні пропозиції для розгляду їх на Раді АУБ та з керівництвом ДДСО при МВС України щодо продовження цієї практики. Також Президент АУБ наголосив на потребі посилення роботи щодо прийняття у Верховній Раді України законів, які б забезпечували повноцінне функціонування  ринку охоронних послуг та конкуренцію.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ