RSS
25 Листопад
     
 
Новини АУБ
Асоціація українських банків – пану Азарову: “НЕ ЗАГАНЯЙТЕ ГРОШІ В ТІНЬ!”

17.09.2003

Асоціація українських банків стурбована відсутністю чіткої позиції Кабінету міністрів України і Міністерства фінансів відносно збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в частині операцій з купівлі готівкових іноземних валют. Про це йдеться у листі Президента АУБ Олександра Сугоняка до Прем’єр Міністра України Віктора Януковича.

Починаючи з 1998 року, Асоціація українських банків, а згодом і Національний банк України, наполегливо звертали увагу Уряду та народних депутатів на те, що згаданий збір для готівкових операцій з купівлі іноземної валюти має надзвичайні негативні суспільні наслідки. Так за аналітичними даними за період 1999 - 2002 роки у "тінь" пішов оборот з купівлі-продажу іноземної валюти у розмірі приблизно еквівалентному 70 млрд. грн.

Зупинка дії Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" в частині операцій з купівлі-продажу готівкових валют призвела до суттєвої детінізації цих операцій, а їх офіційний обсяг зріс у чотири рази.

Враховуючи це, Асоціація закликає Уряд, по-перше, виступити за повне скасування дії пункту 4 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"; по-друге, внести у Верховну Раду України законопроект про заборону проведення операцій з обміну валют небанківськими установами.

Президент Асоціації українських банків публічно наголосив: банківська система України спроможна самостійно, якісно і у повному обсязі забезпечити потреби громадян у банківських послугах з купівлі-продажу іноземних валют.

Крім проблеми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, стурбованість АУБ викликає позиція Уряду відносно підвищення розміру збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в частині операцій з купівлі-продажу безготівкових іноземних валют з одного до двох відсотків. Введення 2% збору повністю паралізує будь-які банківські операції на міжбанківському валютному ринку. Враховуючи це, Асоціація українських банків наполегливо просить Уряд передбачити у проекті Держбюджету на 2004 рік, що у разі введення цього 2 %-го збору, він буде застосовуватися лише для операцій з купівлі іноземної валюти для цілей оплати імпорту товарів та послуг. Цим рішенням банки будуть поставлені у рівні умови з іншими суб'єктами господарювання при сплаті збору у разі імпорту товарів та послуг для власних потреб, в той же час не буде паралізуватись розвиток банківської системи України.

У своєму листі Олександр Сугоняко висловлює готовність Асоціації українських банків завжди підтримувати дії Уряду, спрямовані на розвиток економіки і банківської справи в Україні.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Т. 559-31-76
presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ