RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
Рада АУБ обговорила стан та перспективи розвитку банківської системи

07.05.2008

Стан та перспективи розвитку національної банківської системи обговорено на засіданні Ради Асоціації українських банків. Вели засідання Голова Ради АУБ, перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін та заступник Голови Ради АУБ Юрій Блащук.

Від НБУ в роботі Ради Асоціації брала участь директор Департаменту регулювання банківської діяльності і нагляду Наталія Іваненко.

Серед обговорених питань чільну увагу було приділено макроекономічній ситуації в країні, стану національної банківської системи та її розвитку. Серед іншого обговорено питання розвитку ринку кредитування та рітейлу зокрема.

Відбулася фахова дискусія. Було заслухано думку керівників банків та представника НБУ. Після всебічного обговорення виконавчій дирекції АУБ доручено узагальнити пропозиції, які були висловлені під час засідання.

Також на Раді АУБ обговорено питання законодавчого та нормативного регулювання банківської діяльності.

Було заслухано інформацію директора Департаменту АУБ з питань нагляду та регулювання банківської діяльності Ірини Самойлової про участь АУБ у роботі з підготовки і опрацювання законодавчих та нормативних актів НБУ з питань регулювання банківської діяльності. По обговоренні цього питання рішенням Ради доручено виконавчій дирекції АУБ продовжити роботу з НБУ щодо врахування пропозицій банків до законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України” щодо регулювання діяльності банків (реєстраційний № 0884) та проектів нормативних актів НБУ. Також доручено після передачі Урядом змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік” активізувати роботу з комітетами Верховної Ради України щодо звільнення банків від сплати пенсійного збору з арбітражних операцій з купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти на  валютному ринку України.

Окремо було обговорено питання захисту прав кредиторів та необхідності щодо активізації роботи АУБ у цьому напрямку.

Також на засіданні Ради АУБ було заслухано інформацію директора Департаменту АУБ з питань оподаткування банків Людмили Забарило про участь Асоціації в роботі щодо вдосконалення податкового законодавства. Особливу увагу було приділено проекту Закону України ”Про застосування звичайних цін при здійсненні податкового контролю”(реєстр.2234). В АУБ вважають, що він потребує значного доопрацювання в частині  вдосконалення методів визначення звичайних цін, надання чіткого переліку суб’єктів підприємницької діяльності до операцій з якими вони застосовуються. Наголошено на недоцільності введення звичайної ставки за кредит, враховуючи, що до неї не можна застосовувати запропоновані законопроектом методи визначення звичайних цін, зокрема аналогів продажу товарів (робіт, послуг), ціни перепродажу та інших, оскільки це призведе до суб’єктивного підходу  податкових органів з цього питання та дестабілізації  роботи платників податків.

Радою прийнято до відома зауваження та пропозиції АУБ до вищезазначеного законопроекту  та 1 і 11 розділів Податкового кодексу України, розробленого Мінфіном України, які направлено на адресу Кабінету міністрів України та парламентського Комітету з питань податкової та митної політики.

По обговоренні цих питань рішенням Ради виконавчій дирекції АУБ доручено продовжити роботу із вдосконалення податкового законодавства. 

Розглянувши заяву ВАТ “Комерційний Банк “Глобус” (м. Київ), Рада АУБ ухвалила рішення про прийняття цього банку до складу Асоціації.

Також обговорено питання підготовки до святкування Дня банкіра. Вирішено прийняти пропозиції НБУ з цього питання.

Окрім цього заслухано звіт про виконання бюджету Асоціації за 2007 рік та затверджено бюджет Асоціації на 2008 рік.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ