RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ та заступник Секретаря РНБО обговорили питання повернення кредитних боргів банкам-кредиторам Харківського авіа-підприємства

24.04.2008

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко провів ділову зустріч з заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Андрієм Пишним.
Серед питань, що обговорювались, окремо було приділено увагу питанню

неплатоспроможності Харківського державного авіаційного виробничого підприємства (ХДАВП). Як вже повідомляла прес-служба АУБ, протягом багатьох років банки України надавали кредити цьому підприємству  на фінансування виробництва літаків.  На даний час загальна заборгованість підприємства перед 12 банками-кредиторами складає понад 840 млн. грн. без врахування пені та відсотків за користування кредитами.

За словами Президента АУБ, джерелами надання кредитів є залучені кошти банків. Відтак неплатоспроможність ХДАВП створює додаткові ризики для банків-кредиторів, оскільки ускладнює виконання останніми своїх зобов’язань перед вкладниками. Наявність проблемних кредитів вимагає формування страхового резерву в розмірі простроченої заборгованості, що зменшує прибуток та платежі банків до бюджету. Це все, у свою чергу, ставить під сумнів можливість подальшого кредитування банками державних підприємств.
Оскільки ХДАВП є підприємством із 100% державною власністю, то, на переконання банкірів, держава не може зняти з себе відповідальність за відновлення виробничого процесу та платоспроможності підприємства.
В ході зустрічі заступник Секретаря РНБО та Президент АУБ обговорили шляхи розв”язання цієї проблеми, у т.ч. пропозицію банків-кредиторів щодо реструктуризації боргу підприємства в ОВДП. За результатами зустрічі висловлено спільну позицію, що боржник має обслуговувати свої борги. Це є принцип, однаковий для підприємств усіх форм власності, зокрема й державних.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ