RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
Відбулась зустріч керівництва АУБ з делегацією Генеральної ревізійної служби США

11.04.2008

В Асоціації українських банків відбулася зустріч керівництва АУБ з делегацією Генеральної ревізійної служби США. З боку АУБ у зустрічі взяли участь Голова Ради АУБ, Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін, Президент АУБ Олександр Сугоняко та директор Департаменту з питань нагляду та регулювання банківської діяльності Ірина Самойлова. З американської сторони у зустрічі взяли участь заступники директора з міжнародних справ  Генеральної ревізійної служби США Джеффрі Філліпс та Ентоні Морган, аналітик з міжнародних питань Люція де Майо, а також заступник економічного радника Посольства США Вільям Клейн.

Як повідомили гості, Генеральна ревізійна служба США є незалежним органом, який, серед іншого, надає державним органам США висновки щодо ефективності дії норм американського законодавства. Зокрема, наразі вони вивчають дії норм прийнятого в США у 2001 р. закону “Petriot” в частині ролі банків у боротьбі з відмиванням коштів, одержаних незаконним шляхом.

Метою зустрічі в АУБ, за словами гостей, є обговорення стану боротьби з відмиванням коштів в банківській системі України, впливу санкцій FATF у 2002 р. на банки і бізнес в Україні, а також на становлення системи боротьби проти відмивання коштів у банківській системі.

Під час обговорення було поінформовано гостей про дії банківської системи України та АУБ як її представника у 2002 р. під час запровадження проти України санкцій FATF. За словами представників АУБ, на момент запровадження санкцій банки розуміли необхідність організації роботи первинного фінансового моніторингу та психологічно були готові до цього, очікуючи якнайшвидшого прийняття базового закону та відповідних нормативів НБУ.

Як наголосили Голова Ради АУБ та Президент АУБ, коли Україну включили до "чорного" списку FATF, саме Асоціація українських банків разом з Національним банком України та комерційними банками доклала неабияких зусиль, щоб виправити ситуацію. АУБ направила звернення до Групи FATF, Європейської банківської федерації та банківських асоціацій Великої Британії, США і Німеччини з пропозицією про співпрацю у справі  боротьби з відмиванням "брудних" коштів, провели переговори з послами західних країн - членів FATF, з якими Україна має тісні економічні стосунки. У відповідь на це звернення Європейська наглядова група FATF на ім'я Президента Асоціації українських банків писала:

"Ми схвалюємо позицію українських банків, що відображена у Вашому зверненні, і З нетерпінням очікуємо спеціальних рекомендацій з боку АУБ для своїх членів з метою прискорення впровадження вдосконаленого законодавства щодо боротьби з відмиванням грошей".

Але найголовніше, підкреслив Президент АУБ, була створена національна система протидії відмиванню "брудних" коштів, прийняте відповідне законодавство, створений Держфінмоніторинг, з яким АУБ підписала Угоду про співпрацю. Відміна санкцій та подальше виключення України з "чорного списку" FATF стало логічним результатом великої роботи, здійсненої НБУ, АУБ та банківською системою в цілому. Банки за власний кошт створили систему, навчили людей. Все відбулося під чітким керівництвом Національного банку. Відповідного рівня робота була здійснена і Держфінмоніторингом, – підкреслили в АУБ.

Торкаючись питання сучасного стану у сфері боротьби в Україні з відмиванням коштів, одержаних незаконним шляхом, Голова Ради АУБ, Перший заступник Голови Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін поінформував про роботу профільного парламентського Комітету щодо подальшого удосконалення вітчизняного законодавства з цього питання.

На закінчення гості подякували за відверту розмову і отриману інформацію, висловивши побажання щодо продовження співпраці.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ