RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ проти порушення банківської таємниці

08.04.2008

Як повідомила прес-служба Міністерства фінансів України, Кабінет Міністрів України схвалив підготовлений Мінфіном проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни». У цьому законопроекті, серед іншого, передбачається надати право Державній контрольно-ревізійній службі України (КРУ) отримувати під час здійснення перевірок інформацію, що містить банківську таємницю.

В Асоціації українських банків з цього приводу наголошують, що спроби розширення переліку органів, які мали б право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, не є правомірними і протирічать Закону України “Про банки і банківську діяльність”.

“Банківська таємниця є запорукою ефективної роботи фінансової системи країни. На банки покладений обов'язок забезпечити збереження банківської таємниці”, – заперечує президент АУБ Олександр Сугоняко .

За його словами, Закон України “Про банки і банківську діяльність” визначає обмежений перелік державних органів, на вимогу яких банк може надати інформацію, що містить банківську таємницю: це власник такої інформації, суд, правоохоронні органи та органи податкової служби.

Президент АУБ наголошує, що для виявлення і розслідування здійснених правопорушень, у тому числі і у бюджетній сфері, має здійснюватися при перевірці безпосередньо платника податку. Для цього достатньо існуючого порядку отримання інформації, що містить банківську таємницю, оскільки останній передбачає можливість отримання з банку будь-якої інформації про банківські операції за заявою власника рахунку. Розширення нині визначеного кола структур, що мають доступ до такої інформації, є надмірним та неефективним заходом державного контролю за правопорушеннями, і призведе лише до збільшення навантаження на банківських працівників та, на жаль, збільшить канали витоку інформації, що становить банківську таємницю.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 


 

Пошук
НОВИНИ