RSS
24 Жовтень
     
 
Новини АУБ
На звернення АУБ в ДПАУ врегулювали питання щодо відображення у декларації з податку на прибуток банку витрат від операцій із заставним майном

08.04.2008

Президентом Асоціації українських банків Олександром Сугоняко було направлено листа до керівництва Державної податкової адміністрації України з обґрунтуванням необхідності врегулювати питання щодо врахування у Декларації з податку на прибуток банків у складі валових витрат, витрати, понесені банком у зв'язку із придбанням та продажем ним заставленого майна.

В АУБ підкреслюють, що Закон України ”Про оподаткування прибутку підприємств” надає банкам право враховувати такі витрати у загальній сумі валових витрат, але  Декларацією з податку на прибуток банку це помилково не було передбачено.
      
У відповідь, заступник Голови ДПА України С.Чекашкін в листі на ім’я Президента АУБ повідомив, що “Державна податкова адміністрація України розглянула лист Асоціації українських банків щодо необхідності врегулювання у декларації з податку на прибуток банку питання податкового обліку суми витрат, понесених банками у зв'язку із продажем заставного майна, і повідомляє, що із вказаного питання підготовлено Роз'яснення, яке направлено Державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі для керівництва в роботі та доведення до відома підпорядкованих органів державної податкової служби та платників податку”.
         
У вищезгаданому роз’ясненні ДПАУ повідомила, що до складу рядка 04.1 “Витрати банківських операцій..."таблиці 1 “Розрахунок доходів та витрат від здійснення банківських операцій" додатка К1 Декларації банку включається „сума витрат, понесених у зв'язку з продажем заставленого майна", яка відображається по коду рядка „Е", що відповідає положенням Закону.
  
Одночасно ДПАУ повідомила, що  “зміни та доповнення до декларації з податку на прибуток банку Державною податковою адміністрацією України буде підготовлено та відповідним чином зареєстровано в Міністерстві юстиції України найближчим часом”.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ