RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Президенти Асоціацій українських та польських банків обговорили питання співпраці

31.03.2008

В Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з Президентом Асоціації польських банків Кшиштофом Петрашкевичем.
За словами пана Петрашкевича, його візит до України здійснюється в рамках офіційного візиту до України Прем‘єр-міністра Республіки Польща Дональда Туска та участі в Українсько-Польському економічному форумі.

Як відзначив польський гість, метою візиту польської делегації є поглиблення співпраці в фінансовій сфері між Україною та Польщею на рівні міністерств фінансів, національних банків та банківських асоціацій.

Під час зустрічі сторони поділилися досвідом роботи, поінформували один одного про роботу Асоціацій та банківських систем своїх країн.

Президент Асоціації польських банків поінформував, що у Польщі діє 64 комерційні та 578 кооперативних банків. Працює в польській банківській системі близько 170 тис. людей. Діє три банківські школи, а також укладені угоди з 14 університетами, які готують банківських фахівців. Капітал польських банків складає 60,5 млрд. злотих, активи - 800 млрд. злотих, загальні кредити – 420 млрд. злотих. Також Кшиштоф Петрашкевич поділився досвідом створення та роботи бюро кредитних історій, Фонду гарантування вкладів населення тощо.
Зі свого боку Президент АУБ розповів польському колезі про напрямки діяльності Асоціації українських банків, взаємодію з комерційними банками, співпрацю з Національним банком України, Комітетами Верховної Ради України, іншими державними установами та організаціями. Поділився нагальними проблемами та досягненнями тощо.

Сторони позитивно оцінили результати зустрічі, висловилися за необхідність поглиблення співпраці. Зокрема, Президент Асоціації польських банків запропонував проводити спільні сесії за участі польських та українських банківських фахівців з метою обміну досвідом та інформацією.
Обговорення цих та інших питань між Олександром Сугоняко та Кшиштофом Петрашкевичем було продовжено на Українсько-Польському економічному форумі, де взяли участь Прем”єр-міністри України та Польщі, урядові, громадські та бізнесові кола обох країн.

У зустрічі в Асоціації з боку АУБ також взяли участь Віце-президент АУБ Микола Лутак, директор Департаменту з питань нагляду та регулювання банківської діяльності Ірина Самойлова, директор Департаменту з питань оподаткування банків Людмила Забарило, директор Фінансово-економічного департаменту Тамара Волинько, заступник директора Інформаційно-аналітичного центру Ігор Руденко та керівник прес-служби АУБ Сергій Шумило.


 

Пошук
НОВИНИ