RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ: “Давайте зменшувати боргову залежність України”

28.03.2008

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко взяв участь у “круглому столі” на тему “100 днів діяльності української влади в новому форматі: оцінка дій в контексті дотримання демократичних цінностей”, який було проведено 27 березня Українським центром економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та Центром політико-правових реформ.

Під час обговорень Президент АУБ відзначив, що проблема економічної стратегії, на жаль, не є завданням нинішнього Уряду так само, як це питання не турбувало і всі попередні Уряди.

Головною темою виступу Президента АУБ стала проблема життя країни в борг. “Держава живе в борг, економіка живе в борг, населення живе в борг. Цей борг зростає і фінансує він споживання”, – наголосив Олександр Сугоняко. На його переконання, проїдання в борг – це політичне ноу-хау нашої влади. Всезростаючий дефіцит торговельного балансу, поточного рахунку платіжного балансу покривається шляхом зовнішніх запозичень. Ми за рахунок інших більше споживаємо (і краще), ніж самі виробляємо. “Замість програми економічної модернізації країни – програма формування соціального утриманства. Це сумно. Прийде час розраховуватись за борги. І тоді прийде протверезіння і розуміння, що за все треба платити особисто. За всі борги. Адже рано чи пізно якість суспільного життя неодмінно буде приведено до якості і кількості суспільної праці. Через кризу, через суттєве падіння рівня ВВП і життя”, – наголошує він.

Президент АУБ переконаний, що ще є час вгамувати нестримні споживчі апетити, зменшити боргове навантаження. Але ця проблема, нажаль, поза увагою влади.

Олександр Сугоняко підкреслює, що в країні створено якісний інструмент – банківську систему. Але, за його словами, він використовується, у значній мірі, не так для економічного розвитку, як для збільшення споживання без співставлення з наявними матеріальними можливостями людей. При тому, майже всі кредити населення йдуть за кордон як плата за імпорт. “Бідне українське суспільство фінансує передові галузі розвинутих іноземних економік, а власне національне виробництво нищить”.

За словами Президента АУБ, лише минулого року населення країни додатково отримало кредитів на суму 16 млрд. доларів США. За останні 2,5 місяці темпи кредитування випереджають минулорічні. Загальна сума споживчих у державі сягає 170 млрд. гривень. Якщо такі темпи не будуть призупинені, в Україні у 2008 р. матимемо приріст запозичень з-за кордону в 34 млрд. доларів США, а загалом країна вийде на сумарний борг зовнішніх зобов”язань більше 70% ВВП. Натепер Україна вже має 54%, тоді як для таких країн, як наша, бажано не перевищувати 35%. За збереження таких тенденцій країна буде фінансово нестійкою до зовнішніх шоків.

“Давайте зменшувати боргову залежність України!” – закликає вищих керівників держави Президент АУБ. За його словами, з огляду на кризу міжнародних фінансових ринків, незменшення боргової залежності країни може призвести до серйозних фінансових проблем. Асоціації українських банків це не байдуже, оскільки діяльність українських банків напряму залежить від загальноекономічного стану країни.

Прес-служба
Асоціації українських банків


 

Пошук
НОВИНИ