RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
На ХIV З‘їзді АУБ банкіри обговорили стан та перспективи розвитку банківської системи України

24.03.2008

21 березня в м. Києві відбувся ХIV З‘їзд Асоціації українських банків, на якому було розглянуто стан та перспективи розвитку банківської системи України. З метою конструктивного обговорення З”їзд проведено у форматі всеукраїнської загальнобанківської робочої наради.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Головували на зібранні Голова Ради АУБ, перший заступник голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін та заступник Голови Національного банку України Володимир Кротюк. Також до складу президії З”їзду увійшли Голова Ради НБУ Петро Порошенко, Голова парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Микола Азаров, Президент АУБ Олександр Сугоняко, виконавчий директор з банківського регулювання та нагляду НБУ Олександр Кірєєв та виконавчий директор з економічних питань НБУ Ігор Шумило.

У роботі З‘їзду взяли участь керівники комерційних банків-членів АУБ, керівники регіональних банківських союзів, керівники регіональних управлінь НБУ, а також гості.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

У першій частині Зїзду було обговорено робочі питання та прийнято постанову про затвердження рішень Ради АУБ щодо прийняття нових членів до складу Асоціації (ТОВ КБ “Арма”, АКБ “Європейський”, ВАТ “Ерсте-Банк”, ТОВ “БМ Банк” та представництво корпорації “Standard&Poor’s”).

Друга частина З‘їзду пройшла у формі всеукраїнської загальнобанківської наради.

На тему “Підсумки діяльності банківської системи за 2007 рік та основні завдання на 2008 рік” від НБУ виступили Ігор Шумило (макроекономічний огляд) та Олександр Кірєєв (огляд діяльності банків).
 
 
 
Голова парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Микола Азаров під час виступу розповів про роботу Комітету та законотворчі плани на майбутнє. Він високо оцінив спільну роботу Комітету та АУБ над законопроектами та запропонував створити при Комітетові експертну раду, куди увійшли б фахівці від банків, АУБ та інших професійних об”єднань учасників фінансового ринку.
 

 
Голова Ради НБУ Петро Порошенко під час виступу довів до відома присутніх основні напрямки грошово-кредитної політики, над якою працює Рада НБУ, поділився баченням Ради щодо подальших шляхів розвитку як української економіки та банківської системи, так і розвитку ситуації на міжнародних фінансових ринках.

Голова Ради АУБ, перший заступник голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін, розповідаючи про роботу Комітету, акцентував увагу на окремих напрямках діяльності та необхідності прийняття низки законопроектів щодо функціонування банківської системи.

Президент АУБ Олександр Сугоняко у своїй доповіді проаналізував існуючі тенденції на міжнародних фінансових ринках, в економіці України, фінансовій і банківській діяльності.

Під час З’їзду його учасниками було проведено широке обговорення актуальних питань діяльності банківської системи, підбито підсумки за минулий рік та досліджено перспективи подальшого розвитку банків у контексті зростання економіки України та негативних глобальних тенденцій світових фінансів.

Доповідачами підкреслено значні макроекономічні досягнення в країні за минулий рік, що підтверджується позитивними статистичними даними обсягу ВВП, промислового виробництва, прямих іноземних інвестицій, розвитку банківської системи тощо.

Ще однією з тем, якій приділили увагу банкіри, було обговорення ситуації на міжнародних фінансових ринках та її можливих впливів на українську економіку.

Відзначаючи позитивні тенденції розвитку української банківської системи, її стабільність і зростання, учасниками обговорення разом з тим підкреслювалось, що банківська система на сьогодні є достатньо інтегрованою у міжнародну фінансову систему. А отже, події, що відбуваються на міжнародних фінансових ринках, мають бути враховані під час корекції стратегії розвитку українських банків з метою запобігання та мінімізації можливих ризиків.

 

 

 

 

Своїм досвідом щодо протистояння негативним впливам ситуації на міжнародних фінансових ринках у своїх країнах поділилися з учасниками З”їзду представники банківських систем Казахстану та Росії. Зокрема, від Казахстану виступили на З”їзді АУБ заступник Голови Національного банку Казахстану п.Сартбаєв М.М., директор Департаменту нагляду за банками Агенції фінансового нагляду Казахстану п.Бубєєв М. С. та виконавчий директор Асоціації фінансистів Казахстану п.Уртембаєв А.К. Від Росії виступив виконавчий віце-президент Асоціації російських банків п. Київський В.Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

Також прозвучали виступи експертів з банківської справи міжнародних фінансових  організацій щодо оцінки стану міжнародних фінансових ринків і його можливого впливу на банківську систему України. Зокрема, зі своїми доповідями на З”їзді АУБ виступили Голова Представництва рейтингової агенції “Standard & Poor`s” у Росії та СНД  п.Новіков О.В., Консультант Світового банку п.В.Бігдай, постійний представник МВФ в Україні п.Б.Хорват, старший  партнер та керуючий директор BCG в СНД п.Ш.Дертніг.

 

 

 

 

 

 

 

 

В обговоренні питань порядку денного наради також взяли участь голова Правління “ПриватБанк” Олександр Дубілет, голова Правління “Райфайзен-банк Аваль” Володимир Лавренчук, голова Правління “Кредо-Банку” Степан Кубів, радник міністра економіки України Сергій Яременко та віце-президент АУБ, директор “Першого всеукраїнського бюро кредитних історій” Антоніна Паламарчук.

 

По закінченню обговорення заступником Голови НБУ Володимиром Кротюком та Головою Ради АУБ Станіславом Аржевітіним було підведено підсумки.


Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ