RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Відбулась нарада з питань діяльності Третейського суду при АУБ

18.03.2008

       В Асоціації українських банків відбулась нарада з питань діяльності постійно діючого Третейського суду при АУБ.
       У нараді під головуванням Голови Третейського суду при АУБ Анатолія Жукова прийняли участь заступник Голови Третейського суду Геннадій Семенов та представники 12 комерційних банків.
        Голова Третейського суду розповів учасникам наради про практику розгляду спорів Третейським судом при АУБ. За його словами, за період з квітня 2007 року по 14 березня 2008 року в Третейський суд АУБ надійшло 1800 позовних заяв. Більшість позовів подані банками і містять вимоги про стягнення заборгованості за кредитами, у тому числі шляхом звернення стягнення на предмет застави (іпотеки). Чотири позови подані заставодержателями рухомого майна, і містили вимоги про визнання недійсним виконавчого напису нотаріуса. Позови розглядаються судом на протязі одного місяця. У відповідності із Законом України “Про третейські суди” рішення Третейського суду АУБ підписуються Президентом АУБ О.Сугоняко і суддями, які розглядали справу. Рішення прошиваються  і скріплюються печаткою АУБ. Діловодство ведеться за правилами, що аналогічні правилам діловодства в господарських судах. На рішення третейського суду може бути отриманий виконавчий документ в компетентному суді за місцем розгляду спору: для спорів за участю фізичних осіб таким судом є місцевий загальний суд, для спорів за участю юридичних осіб – місцевий господарський суд.
         Як повідомив Анатолій Жуков, з березня 2008 року сума третейського збору за розгляд спору третейським судом із позовів сумою до 30000 гривень склала 2% від суми позову плюс 100 гривень, із позовів сумою вище 30000 гривень – 1% від суми позову плюс 400 гривень, але не більше 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. З позовних заяв немайнового характеру стягується третейський збір у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, встановленого в Україні на момент сплати третейського збору.
Рішення третейського суду може бути оскаржено в обмежених випадках і тільки з процесуальних підстав, викладених у ст. 51 Закону “Про третейські суди”. На даний час жодне з прийнятих Третейським судом АУБ рішень не було оскаржено в установленому порядку.
         Учасники зустрічі задавали питання, що стосуються різних сторін діяльності суду. Зокрема, учасниками зустрічі обговорювались можливості віднесення на витрати сум заборгованості по кредитам у випадку звернення банку у третейський суд за стягненням суми боргу.
         

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ