RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ допомогає повернути кредитні борги банкам-кредиторам Харківського авіа-підприємства

14.03.2008

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, у відповідь на звернення Харківського банківського союзу та комерційних банків-членів АУБ,  звернувся до Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Раїси Богатирьової з обгрунтуванням необхідності розглянути ситуацію, яка виникла з приводу неплатоспроможності Харківського державного авіаційного виробничого підприємства (ХДАВП).
Як наголошується у листі Президента АУБ: “Протягом багатьох років банки України надавали кредити Харківському державному авіаційному виробничому підприємству  на фінансування виробництва літаків.  Оскільки дане підприємство є одним із стратегічних підприємств Харківського регіону, за клопотаннями керівництва підприємства банками неодноразово продовжувалися строки погашення кредитів, відсотків за користування кредитами на строк більше року. На даний час загальна заборгованість підприємства перед 12 банками-кредиторами складає понад 840 млн. грн. без врахування пені та відсотків за користування кредитами”.
За словами Президента АУБ, джерелами надання кредитів є залучені кошти банків. Відтак неплатоспроможність ХДАВП створює серйозні загрози для банків-кредиторів, оскільки ускладнює виконання останніми своїх зобов’язань перед вкладниками. Наявність проблемних кредитів вимагає формування страхового резерву в розмірі простроченої заборгованості, що зменшує прибуток та платежі банків до бюджету. Це все, у свою чергу, ставить під сумнів можливість подальшого кредитування банками державних підприємств, – наголошують в АУБ.
Оскільки ХДАВП є підприємством із 100% державною власністю, то, на переконання банкірів, держава мусить взяти на себе відповідальність за відновлення виробничого процесу та платоспроможності підприємства.
З огляду на це, для забезпечення погашення кредитної заборгованості перед банками, АУБ запропонувала ініціювати питання щодо:
1) розробки урядом стратегії розвитку авіаційної галузі на наступні 5-10 років  із забезпеченням державної підтримки літакобудівництва;
2) розробки урядом програми оздоровлення діяльності ХДАВП, яка передбачала б визначення шляхів погашення кредитної заборгованості та фінансового оздоровлення підприємства.
З метою зниження боргового тиску на підприємство банки-кредитори ХДАВП пропонують провести реструктуризацію кредитного боргу  строком до 5 років шляхом цільового випуску облігацій внутрішньої державної позики для переоформлення цієї заборгованості перед банками.
Для реалізації цієї пропозиції запропоновано ініціювати прийняття спеціального закону щодо реструктуризації кредитного боргу ХДАВП шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики.
Як альтернативна пропозиція реструктуризації боргу – в АУБ не виключають можливості прийняття Постанови Кабінету Міністрів України щодо щорічного виділення у державному бюджеті коштів, необхідних для погашення реструктуризованої заборгованості, як це вже відбувалося по суднобудівельним підприємствам.
Також на час до остаточного вирішення питання реструктуризації кредитного боргу АУБ запропонувала продовжити у 2008 р. практику компенсації відсотків за кредитами, наданими ХДАВП, за рахунок бюджетних коштів. Для цього пропонується прискорити прийняття відповідної Постанови Кабінету Міністрів України.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ