RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ виступає за урегулювання протиріч у податковому законодавстві

05.02.2008

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Прем”єр-міністра України Юлії Тимошенко та Голови парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Сергія Терьохіна з обґрунтуванням необхідності врегулювання існуючих протиріч у податковому законодавстві. Зокрема тих, що обмежують права  платників податків при відображенні у податковому обліку суми податку на додану вартість, сплаченої при придбанні легкового автомобілю, що не включена до складу податкового кредиту такого платника податку згідно із Законом України “Про податок на додану вартість”.
Як наголошують в АУБ, Законом України “Про податок на додану вартість” визначено, що сума податку на додану вартість, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля, що включається до складу основних фондів, не включається до складу податкового кредиту та відноситься до складу валових витрат.

Водночас, податкові органи  вважають неправомірним включення до складу валових витрат сум податку на додану вартість, сплачених  платником при придбанні легкового автомобіля. З цього приводу вони посилаються на Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств”, яким передбачено, що сума сплаченого податку на додану вартість, включеного до ціни товарів (робіт, послуг), що купуються платником податку для виробничого або невиробничого використання, не включається до складу валових витрат.

Так Державна податкова адміністрація України у листі від 30.01.2007р. № 42/2/15-0210 зробила висновок, що у зв'язку із тим, що віднесення до складу валових витрат регулюється вищезгаданим Законом, а до нього не внесено відповідних змін, то сума податку на додану вартість (сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля, який буде включено до складу основних фондів), не включається до складу податкового кредиту, до складу валових витрат і не збільшує балансову вартість другої групи основних засобів, а погашається платником податку за рахунок інших джерел.

В АУБ наголошують, що це питання стосується практично всіх платників податків на прибуток та ПДВ. Проте воно не вирішується вже не перший рік. За цей час ДПАУ були надані різні роз’яснення з цього питання, при цьому окремим платникам дозволялося включати вищезазначені суми ПДВ до складу валових витрат, інші, за результатами перевірок, повинні або відстоювати своє право на це  в судових інстанціях, або, як свідчить вищезгадане роз’яснення ДПАУ, відшкодовувати їх за рахунок інших джерел, що суперечить суті системи оподаткування.

У зв”язку із цим, Асоціація українських банків, з метою погашення конфліктних ситуацій між платниками податків та податковими органами, звернулась до Кабінету Міністрів України та парламентського Комітету з питань податкової та митної політики виступити з ініціативою щодо  законодавчого врегулювання питання порядку сплати податків при придбанні легкових автомобілів.

Одночасно, до внесення відповідних змін, АУБ запропонувала Кабміну надати доручення Мінфіну та ДПАУ про надання ними роз’яснення щодо відображення у податковому обліку сум податку на додану вартість, які сплачені при придбанні легкових автомобілів, але не підлягають включенню до податкового кредиту згідно Закону про ПДВ, з врахуванням вимог ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами  та державними цільовими фондами”, якою, зокрема,  визначено, що у аналогічній ситуації рішення приймається на користь платника податку. Також АУБ запропонувала відмінити всі роз’яснення ДПАУ з цього питання,  які обмежують права платників податків.

Прес-служба
Асоціації українських банків       

 

Пошук
НОВИНИ