RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ подала пропозиції та зауваження до законопроекту щодо запобігання легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом

05.02.2008

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до народного депутата України, члена Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Григорія Омельченка щодо розробленого ним проекту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму” (№1268 від 24.12.2007 р.).

В АУБ наголошують, що цей законопроект є ідентичним проекту Закону № 2847 від 28.12.2006 р., прийнятого у другому читанні 5 червня 2007 р. До цього законопроекту АУБ неодноразово подавала пропозиції та зауваження, які так і не було враховано.

Після подачі народним депутатом Г.Омельченком на розгляд ідентичного законопроекту, АУБ звернулась до парламентських Комітетів з пропозицією більш детально вивчити це питання та розробити якісно новий законопроект з врахуванням напрацювань банківської системи.

В листі до автора законопроекту Президент АУБ відзначив наявні недоліки у ньому, запропонувавши на розгляд узагальнені пропозиції та зауваження банків.

Коментуючи статті законопроекту, Президент АУБ наголосив:

“Збільшення законопроектом випадків повідомлення Держфінмоніторингу про операції, що підлягають обов`язковому фінансовому моніторингу, призводить до зростання випадків направлення непродуктивних даних про фінансові операції, які за своїм змістом не пов`язані з легалізацією злочинних коштів, а статтею 22 3-ї Директиви та законодавством країн ЄС передбачається принцип направлення інформації до підрозділу фінансової розвідки за власною ініціативою у випадку, коли така установа або інша особа має достатні підстави вважати, що здійснюється спроба відмивання коштів або фінансування тероризму, а не кожного разу за наявністю формальних ознак. У зв'язку з цим, ознаки фінансового моніторингу, що встановлені згідно Закону України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) коштів, одержаних злочинним шляхом мають бути переглянуті з метою побудови системи повідомлення Уповноваженого органу про операції лише у випадках наявності у банків достатніх підозр щодо здійснення клієнтом відмивання коштів”.

Запропонувавши на розгляд узагальнені пропозиції та зауваження комерційних банків, Президент АУБ у листі до народного депутата відзначив: “Асоціація українських банків сподівається, що наведені пропозиції та зауваження знайдуть свою реалізацію та позитивно вплинуть на роботу банківської системи у сфері запобігання та протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом та фінансуванню тероризму”.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ