RSS
26 Вересень
     
 
Новини АУБ
НБУ та АУБ підтвердили вірність принципам

27.08.2003

“Україні потрібні різні – і “великі”, і “малі”, але фінансово здорові банки”, – заявив перший заступник Голови НБУ Арсеній Яценюк під час зустрічі з головами правлінь банків – членів Асоціації українських банків. У зустрічі, окрім Президента АУБ Олександра Сугоняка, взяли участь Анатолій Волок – Президент Харківського банківського союзу, Валентина Лашкевич (КБ “Транс-банк”), Артур Криклій (КБ “Інтербанк”), Олександр Новиков (КБ “Агрокомбанк”), Анатолій Косьмін (КБ “Росток-банк”), Дмитро Віленський та Юрій Яременко (КБ “Старокиївський”).

Метою зустрічі був пошук напрямків посилення системної стабільності національної банківської системи. Банкіри висловили своє занепокоєння з приводу дискредитації в ЗМІ т.зв. “малих банків”. Також ними було заявлено про принципову підтримку позицій НБУ, викладених в Комплексній програмі розвитку банківської системи на 2003-2005 рр., де сказано: “Всі ефективно працюючі банки незалежно від розміру повинні мати рівні шанси стати учасниками ринку, знайти свою нішу та свого клієнта”, а “подальший розвиток банківської системи України базується на таких принципах”: “Забезпечення гармонійного співіснування великих банків з малими і середніми на основі рівності вимог щодо дотримання ними норм пруденційного нагляду” (п. 7.1.).

Банкіри наголосили на необхідності створення однакових умов роботи для фінансово здорових банків, незалежно – “великі” вони чи “малі”. “В руках НБУ, – зауважив Голова правління “Агрокомбанку” Олександр Новиков, – є всі важелі, аби виділити нездорові банки, згуртувати їх в окрему групу і вести з ними необхідну роботу”. А Юрій Яременко (КБ “Старокиївський”) додав: “Не має “малих” чи “великих” банків. Є банки, що працюють добре, а є – що погано. За таким критерієм і треба підходити до існуючих проблем”.

За словами першого заступника, Нацбанк за економічні методи залучення банків до продуктивної роботи. Якщо банк здоровий, працює, має позитивні фінансові результати, незалежно, чи то «малий», чи «великий» - він має працювати і надалі. Якщо ж це «недобросовісний банк» – до нього необхідно застосовувати рішучі дії.

В ході зустрічі досягнуто згоду щодо необхідності посилення банківського нагляду та запровадження адекватних заходів щодо фінансово нездорових банків. Також вирішено підготувати пропозиції і провести спеціальну спільну нараду з питань капіталізації банківської системи та шляхів її забезпечення, які сьогодні ставить сама економіка.


Прес-служба
Асоціації українських банків
Шумило С.В.
Т. 559-31-76
presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ