RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
В АУБ відбулась зустріч з керівництвом місії Європейського департаменту МВФ

14.12.2007

В Асоціації українських банків відбулась зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняко з керівництвом місії Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду (МВФ). У зустрічі з боку МВФ взяли участь керівник місії Роберт Форд, постійний представник МВФ в Україні Балаж Хорват та експерт МВФ Девід Хофман. З боку Асоціації у зустрічі також взяли участь віце-президент АУБ Микола Лутак, директор Департаменту з питань нагляду та регулювання банківської діяльності Ірина Самойлова, директор Інформаційно-аналітичного центру Володимир Кучерук та директор Фінансово-економічного департаменту Тамара Волинько.

У ході зустрічі було обговорено поточну макроекономічну та бюджетну ситуації в Україні, стан та перспективи розвитку банківського сектору, поточну монетарну та валютну політику, заходи НБУ в умовах кредитного буму та доларизації активів банків. Також обговорено макроекономічні прогнози щодо України на 2008 рік та середньострокову перспективу.

Представники АУБ поінформували, що в Україні відбувається динамічне зростання обсягів кредитування, значною мірою за рахунок кредитування фізичних осіб. Проте обсяги іпотечного кредитування в Україні не перевищують 10% обсягів кредитних портфелів банків та складають 5-7% від ВВП. Тому в Україні не існує передумов для системної іпотечної кризи.

Водночас, враховуючи загострення ситуації на міжнародних ринках капіталу, а також політичну невизначеність в Україні, на погляд Президента АУБ, українським  банкірам доцільно перевести увагу з доходності на ліквідність банків. Це необхідно, аби запобігти можливості накладання зовнішніх і внутрішніх ризиків, – переконаний Олександр Сугоняко.

Зі свого боку п. Р.Форд відзначив, що за оцінками МВФ іпотечна криза в США не матиме сильного негативного впливу на інші сектори економіки країни, а тому тотального розповсюдження, вірогідно, вона не матиме. За його словами, на кінець першого півріччя 2008 р. Очікується, що криза піде на спад.

Керівник місії МВФ відзначив, що вплив фінансової кризи на український банківський сектор є мінімальним.  За його словами, Україна, як і інші країни з перехідною економікою, не будуть суттєво зачеплені нею. Українська і центрально-європейські банківські системи не тісно пов”язані з банківською системою США та не є значними власниками емітованих США іпотечних інструментів, – наголосив п. Форд.

Відбулась конструктивна дискусія, яку погоджено продовжити під час наступного візиту в Україну п. Форда.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ