RSS
20 Січень
     
 
Новини АУБ
Третейському суду при АУБ виповнилося пів року

14.11.2007

Пів року тому розпочав свою роботу Третейський суд при Асоціації український банків, зареєстрований Міністерством юстиції України на основі закону України “Про третейські суди”. Головною метою роботи Третейського суду при АУБ є швидкий та справедливий розгляд спорів за участю банків та їх клієнтів.

Перша позовна заява надійшла до Третейського суду при АУБ в квітні 2007 р. На даний час до Третейського суду при АУБ надійшло вже 496 позовів. За жовтень п.р. суд розглянув 207 позовів. Спостерігається тенденція до постійного збільшення кількості справ.

У більшості поданих позовних заяв містилася вимога про стягнення боргу за споживчим кредитом. Окремі позовні заяви були подані заставодавцями з вимогою визнання виконавчого надпису нотаріуса на договорі застави таким, що не підлягає виконанню. У кількох позовних заявах  містилися вимоги про звернення стягнення на предмет іпотеки. Для розгляду цих позовів залучалися 6 суддів із 50, які наявні у списку суддів Третейського суду при АУБ. Серед них юристи з багаторічним досвідом роботи у господарських та загальних судах, адвокати, практикуючі юристи банків та юридичних фірм.

На переконання банкірів, існуюча до цього часу в Україні чотирирівнева система розгляду господарських суперечок є занадто зарегульованою і складною. Терміни розгляду справ не визначені і часто перевищують розумні межі. А для несумлінного партнера існує чимало можливостей ухилятися від цивільної відповідальності або відтягувати таку відповідальність на невизначений термін. За таких умов створення при Асоціації українських банків Третейського суду покликано розв’язати банкам чимало проблем, допомогти їм захищати та відстоювати свої законні права та інтереси, – вважає Президент АУБ Олександр Сугоняко.

На прохання банків, Рада АУБ зменшила ставку третейського збору із 3% плюс 100 грн. до 2% плюс 100 грн. на позови сумою до 30000 гривень Дані зміни уже зареєстровані у Міністерстві юстиції України.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ