RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
В АУБ обговорено застосування рекомендацій Bazel II

09.11.2007

Відбулась робоча нарада представників банків – членів Асоціації українських банків та представників міжнародної менеджмент-консалтингової компанії zeb/. Тема обговорення – застосування рекомендацій Bazel II в українських банках.

Вів засідання  Голова Ради АУБ п. Аржевітін С. та партнер компанії zeb/  п. Раєвський Р.

Від АУБ у нараді також взяли участь п. Аксьонов В. – голова Правління АКБ “Морський”, п.Лавренчук В. - голова Правління ВАТ “Райффайзен банк Аваль”, п.Гладкій В. – заступник голови Правління “ТАС-Комерцбанк”, п.Березовик В. – перший заступник голови Правління АКБ “Укрсоцбанк”, п.Мінін А. – директор Департаменту ризиків ВАТ “Ощадбанк”, п.Врублевський  О. – член Правління “Міжнародного Іпотечного Банку”, п.Граматік Ю. – член Правління АКБ “Імексбанку” п.Сабіщенко В. – заступник директора Департаменту нагляду та регулювання банківської діяльності АУБ.

Від компанії zeb/  в нараді взяли участь п. Бічуя Н. – директор київського офісу компанії  zeb/, п. Ґрінберґ Б. – менеджер компанії zeb/, п. Медер М.- менеджер компанії zeb/.

Представники zeb/ запропонували провести анкетування комерційних банків України стосовно визначення проблем управління ризиками (відповідно до рекомендацій Basel II). На основі аналізу результату цього опитування заплановано провести конференцію за участю банків – членів АУБ з питань підготовки до запровадження в Україні Basel II. Окрім цього, обговорено можливість проведення 1 раз на 2-3 місяці семінарів за участі zeb/ для працівників комерційних банків з конкретних проблем банківської діяльності (управління ризиками, корпоративне управління тощо).

В ході обговорення сторони домовились про потребу проведення спеціального дослідження розвитку управління ризиками і рекомендацій Basel II для українського ринку банківських послуг.

Це дослідження буде підготовлене Асоціацією українських банків у співпраці з компанією zeb/ для того, щоб сприяти набуттю належної якості і відповідності банківських послуг в Україні світовим стандартам  ринку.

Основна мета дослідження - оцінити  поточний стан управління ризиками  в українських  банках і сприяти їх подальшому розвитку у напрямку досягнення відповідності рекомендаціям Basel II. Воно надасть можливість кожному окремому банку порівняти свій розвиток із головними конкурентами, покращити якість підготовки відповідного персоналу та скорегувати свої плани для втілення нових технологій. Загальні результати дослідження будуть надіслані учасникам і представлені  під час спеціального заходу, підготованого  компанією АУБ та zeb/. Ці матеріали також  будуть використані для розроблення програми навчання банківських спеціалістів по темі Basel II, які також будуть спільно проводитися АУБ і zeb/.

Як відомо, свої проекти в сфері консультацій фінансових установ zeb/ успішно реалізовує в Західній Європі (Німеччина, Швейцарія, Австрія, Ліхтенштейн) та країнах Центрально-Східної Європи (Польща, Чехія, Словаччина). Офіси компанії розташовані в Берліні, Мюнхені, Відні, Цюриху та Варшаві з загальною кількістю працівників більше 400 осіб. Компанія співпрацює з лідируючими установами в Європі, серед яких такі відомі, як: Commerzbank, HVB, SEB (Німеччина), Raiffeigen Zentralbank, BAWAG (Австрія), банк BPH, банк Pekao SA, BZ WBK (Польща), UBS, Credit Suisse (Швейцарія). Крім того, компанія співпрацює з Австрійським національним банком, Бундесбанком Німеччини, Національним банком Польщі тощо.

Серед напрямків діяльності,  компанія zeb/ приділяє значної уваги фінансовому контролінгу, реінженирінгу бізнес процесів, ризик-менеджменту та регулюванню процедури нагляду. Спеціальні групи фахівців, що об’єднуються в т.зв. “центри компетенції” (Competence Centre), займаються розв’язанням завдань в кожному з цих напрямків.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ