RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Суддя, який вів справу про банкрутство ВАТ “Агроекспорт”, притягнутий до дисциплінарної відповідальності

07.11.2007

Кваліфікаційна комісія суддів Господарських судів України, розглянувши на своєму засіданні питання щодо протиправності дій судді господарського суду Миколаївської області Горобченка Д.М., який вів справу про банкрутство ВАТ “Агроекспорт”, дійшла висновку про наявність у них порушень вимог чинного законодавства та притягнула його до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани.
Розгляд справи було здійснено у відповідь на звернення народних депутатів України В.Потапова, О.Рябеки, О.Ляшка та Асоціації українських банків.
Як відомо, під час розгляду та вирішення справи про банкрутство ВАТ “Агроекспорт”, комерційні банки, інші юридичні та фізичні особи, які є кредиторами цієї компанії, були штучно позбавлені можливості повернути надані кредитні кошти у розмірі 400 млн. грн., у тому числі за рахунок вартості заставленого майна ВАТ “Агроекспорт”.
Всупереч вимогам закону, не беручи до уваги фактичні дані, про які було відомо із матеріалів справи, на підставі сфальсифікованого підробленого звіту ліквідатора та складеного ним ліквідаційного балансу, суддя господарського суду Миколаївської області Горобченко Д.М. скасував арешти та інші обмеження щодо майна, яке належить банкруту у справі, затвердив мирову угоду про передачу всіх активів боржника лише одному кредитору - ТОВ “Юридична фірма “Основа” та ліквідував підприємство.
У зв”язку із цим Асоціацією українських банків разом з комерційними банками було ініційовано публічну кампанію з відновлення порушених прав банків–кредиторів. У результаті успішної консолідації зусиль банківської спільноти Вищий господарський суд міста Києва у червні 2007 р. задовольнив касаційні скарги комерційних банків-кредиторів.
Наступним кроком щодо відновлення порушених прав банків–кредиторів стало ініційоване АУБ звернення народних депутатів України до Кваліфікаційної комісії суддів Господарських судів України. Як було встановлено перевіркою, обставини, викладені у зверненні народних депутатів України В.Потапова, О.Рябки, О.Ляшка та АУБ, знайшли своє підтвердження. А тому, дійшовши висновку про наявність у діях судді Горобченка Д.М. порушень вимог чинного законодавства, кваліфікаційна комісія притягнула його до дисциплінарної відповідальності.
Як вважають в АУБ, даний приклад, безумовно, слугуватиме становленню справедливої судової системи та активізації у суспільній свідомості життєвої необхідності для України беззаперечного утвердження прав кредиторів, власників та інвесторів.
За словами Президента АУБ Олександра Сугоняко, Асоціація українських банків буде і надалі здійснювати всі можливі дії в рамках чинного законодавства, направлені на утвердження у державі прав кредиторів, власників та інвесторів.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ