RSS
17 Лютий
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ: В Україні стільки банків, скільки потрібно її економіці

26.10.2007

На конференції, організованій компанією “Standart & Poor`s”, Асоціацією українських банків і Університетом банківської справи НБУ, обговорювалися теми: “Україна: ризики і міфи”, “Фактори, що впливають на рейтинги українських банків” тощо.

У ЗМІ з цієї конференції знайшла відображення лише інформація, поширена під заголовками: “В Україні надто багато банків”, “Банків в Україні стане менше”.

Спростовуючи такі сумнівні повідомлення, Президент АУБ Олександр Сугоняко зазначив: “Українські банки є ринковими структурами, приватизованими ще на початку 90-х років. У високо конкурентному середовищі вони виконують потрібні суспільству, економіці і людям функції, надають необхідні послуги, сприяючи зростанню економіки країни. Вона і надалі буде зростати, а разом з нею буде зростати і банківська система країни. Будуть зростати не лише обсяги банківських операцій, але й кількість різних банків, в т.ч. і спеціалізованих. На нашу думку, визначати цю кількість буде не ЦК КПРС чи КПУ, не МВФ чи СБ і не відповідні публікації ЗМІ. Її буде визначати ринок і економіка”.

“Заклинання про необхідність зменшення чисельності українських банків ми чуємо від різних міжнародних установ вже років десять. Банки виконали вимоги НБУ щодо розміру регулятивного капіталу. Сьогодні в Україні більше 90% банків мають капітал більше 5 млн. Євро”, – наголосив Президент АУБ.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ