RSS
17 Лютий
     
 
Новини АУБ
Керівництво НБУ погодилось відмінити Постанову № 235

20.09.2007

18 вересня в Національному банку України відбулась нарада з обговорення змін до Положення НБУ про порядок отримання кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів, затверджених Постановою Правління НБУ № 235.

У нараді взяли участь Голова НБУ Володимир Стельмах, Голова Ради НБУ Петро Порошенко, їх заступники та всі члени Правління НБУ, керівники 29 комерційних банків та низки фінансово-промислових груп, які залучають кошти на зовнішніх ринках капіталу. Взяв участь у нараді і Президент АУБ Олександр Сугоняко.

Як відомо, Асоціація українських банків виступила з обґрунтуванням недоцільності вищезгаданих змін, оскільки у зв’язку з дестабілізацією міжнародних фінансових ринків і, відповідно, зменшенням притоку іноземних інвестицій в Україну, потреба в них зникла.

Це питання було окремою темою обговорення на засіданні Ради НБУ, яке відбулось 11 вересня. Як наголосив на ньому Президент АУБ Олександр Сугоняко: “Ситуація, яка склалась на міжнародних фінансових ринках – достатній аргумент, щоб не вводити в дію зміни до Положення НБУ про порядок отримання кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів, затверджені Постановою Правління НБУ № 235”.

За результатами обговорення на Раді НБУ було вирішено провести нараду за участю керівників банків та підприємств, які залучають кошти на зовнішніх ринках капіталу, з метою з’ясування впливу Постанови № 235 на банки і економіку з урахуванням наявної кризи на міжнародних фінансових ринках.

В ході проведеної в НБУ наради відбулась жвава і конструктивна дискусія. Аргументи і позиція банків та АУБ були почуті вищим керівництвом НБУ, яке погодилось, що Постанову № 235 за нових обставин необхідно відмінити.
Остаточно це питання буде ухвалено на засіданні Правління та Ради НБУ.


Довідково:

Постановою Правління від 22.06.2007 року №235 було прийнято зміни до Положення “Про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам”. Зокрема:

- Максимальна процентна ставка за договорами з нерезидентами у вільноконвертованій валюті мала визначатись як середньозважена (за два попередні квартали) дохідність за облігаціями зовнішніх державних позик України в доларах США плюс два відсотки річних (п.1.12.).

- Банківські операції із залучення коштів на міжнародних ринках мали здійснюватись тільки після попередньої реєстрації договору в НБУ (крім кредитів, які отримуються на строк, що не перевищує двох робочих днів) (п.4.1.).

Зазначені зміни мали вступити у дію з 19 жовтня 2007 року.

 

Прес-служба Асоціації українських банків

 

 

 

Пошук
НОВИНИ