RSS
18 Грудень
     
 
Новини АУБ
На засіданні Ради НБУ обговорено питання дедоларизації української економіки

12.09.2007

11 вересня відбулось засідання Ради НБУ під головуванням Голови Ради П.Порошенка. В засіданні Ради взяв участь Президент АУБ Олександр Сугоняко.

Серед іншого було розглянуто питання щодо змін до Положення НБУ про порядок отримання кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів, затверджених Постановою Правління НБУ № 235.

В обговоренні цього питання взяли участь всі присутні члени Ради НБУ.

Під час засідання Президент АУБ Олександр Сугоняко зазначив, що Асоціація поділяє цілі НБУ щодо зменшення доларизації української економіки. Ця Постанова НБУ видана в межах його компетенції. Водночас, - наголосив Президент АУБ, - завдання дедоларизації економіки Нацбанк не може виконати сам. Це завдання в першу чергу Уряду, влади в цілому. Адже тільки влада може забезпечити створення внутрішнього ринку дешевих і довгострокових ресурсів. За словами Президента АУБ, оскільки таких внутрішніх ресурсів в Україні поки що нема, банки йдуть за ними закордон. Більше того, навіть Уряд це робить, підвищуючи доларизацію української економіки і показуючи поганий приклад суб’єктам господарювання. Тому розв’язання цієї проблеми є центральним завданням для наступної Верховної Ради.

Виданням у червні ц.р. Постанови № 235 Нацбанк, з одного боку, потенційно ускладнив позиції банків щодо залучення іноземних інвестицій, з іншого – змусив їх думати про альтернативні джерела залучень, і таким чином підготуватись до кризи ліквідності на міжнародних фінансових ринках, яка зараз має місце.

Проте тепер, за нових обставин, у зв’язку з дестабілізацією міжнародних фінансових ринків і, відповідно, зменшенням притоку іноземних інвестицій в Україну, потреба у введенні вищезгаданих змін автоматично відпадає, - наголосив під час засідання Ради НБУ Президент АУБ.

Керівництво НБУ, уважно вислухавши членів Ради та інших виступаючих, запропонувало провести найближчим часом нараду за участю керівників банків та підприємств, які залучають кошти на зовнішніх ринках капіталу, для більш глибокого з’ясування впливу Постанови № 235 на банки і економіку з урахуванням наявної кризи на міжнародних фінансових ринках.

Коментуючи результати обговорення під час засідання Ради НБУ, Олександр Сугоняко вкотре наголосив, що ситуація, яка склалась на міжнародних фінансових ринках – достатній аргумент, щоб не вводити в дію зміни до Положення НБУ про порядок отримання кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів, затверджені Постановою Правління НБУ № 235.


Довідково:

Постановою Правління від 22.06.2007 року №235 прийняті зміни до Положення “Про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам”. Зокрема:
- Максимальна процентна ставка за договорами з нерезидентами у вільноконвертованій валюті визначається як середньозважена (за два попередні квартали) дохідність за облігаціями зовнішніх державних позик України в доларах США плюс два відсотки річних (п.1.12.).
- Банківські операції із залучення коштів на міжнародних ринках здійснюються тільки після попередньої реєстрації договору в НБУ (крім кредитів, які отримуються на строк, що не перевищує двох робочих днів) (п.4.1.).
Зазначені зміни мають вступити у дію з 19 жовтня 2007 року.

Пошук
НОВИНИ