RSS
13 Грудень
     
 
Новини АУБ
В АУБ шукали шляхи розвитку вексельного обігу в Україні (оновлено 06.08.03 р.)

31.07.2003

Асоціацією українських банків спільно з редакцією Всеукраїнської ділової газети “Бізнес” проведено круглий стіл на тему “Вексельний обіг в Україні: Проблеми і перспективи.” У круглому столі, окрім Президента АУБ та керівників управлінь з питань цінних паперів та оподаткування банків АУБ, взяли участь Радник Голови НБУ, представники Мінфіну, Мінекономіки, ДКЦПФР, ПФТС, УНЦ Міжнародної Торгівельної Палати, Центру комерційного права, комерційних банків: УкрСиббанк, ПУМБ, УКРГАЗБАНК, АКБ “Київ”, а також Компаній “Єнергія-житло” та “Аланта-Трейд”, які активно працюють на ринку векселів.

Учасники круглого столу, обговорюючи  проблеми і перспективи вексельного обігу в Україні, його значення для економіки та банківської системи, одностайно зійшлися на необхідності розвитку ринку векселів як платіжного інструменту для поповнення обігових коштів підприємств, беручи до уваги величезні обсяги дебіторської і кредиторської заборгованості підприємств.
Як конкретний крок, учасники круглого столу прийняли Рекомендації, в яких, зокрема, відзначено:

  1. Рекомендувати АУБ підготувати спільне (АУБ, НБУ, УМЦ, МТП, ПФТС, тощо) звернення до вищих органів державної влади з проханням визначити відповідальний орган за реалізацію системного підходу при створенні і розвитку вексельного ринку та доручити йому створити Міжвідомчу робочу групу з розробки програми заходів розвитку вексельного обігу в Україні.
  2. АУБ звернутися зі спільною заявою від учасників Круглого столу до МЗС з проханням прискорити опублікування офіційного перекладу Додатків до Женевських конвенції (зокрема Уніфікованого закону про переказні векселі і прості векселі після спільного доопрацювання його тексту з тимчасовою робочою групою НБУ та АУБ з вексельного обігу).
  3. АУБ спільно з НБУ та УНЦ МТП звернутися до Верховного суду і Вищого господарського суду з пропозицією включити представника АУБ у робочу групу з проведення аналізу судової практики розгляду вексельних суперечок з метою підвищення обгрунтованості прийняття рішень судами та поширення практики прийняття рішень, виходячи з рекомендацій Верховного суду.
  4. Залучити іноземних експертів для аналізу програми розвитку вексельного обігу в Україні з метою оптимізації запропонованих заходів.

З більш детальною інформацією про круглий стіл, піднятими на ньому питаннями та пропозиціями щодо розвитку і вдосконалення вексельного обігу в Україні,  можна буде ознайомитись у серпневому випуску газети “Бізнес”, за участі якої відбувся цей захід.

Прсес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 559-31-76
presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ