RSS
17 Січень
     
 
Новини АУБ
АУБ КОНСТАТУЄ ПРИНЦИПОВІ ДІЇ ВИЩИХ СУДОВИХ ОРГАНІВ

09.08.2007

 Як відомо, під час розгляду та вирішення справи про банкрутство ВАТ “Агроекспорт”, внаслідок незаконних дій (бездіяльності) посадових осіб органів місцевої влади, Господарського суду Миколаївської області, ліквідатора ВАТ “Агроекспорт”, та інших осіб, причетних до банкрутства та ліквідації ВАТ “Агроекспорт”, комерційні банки, інші юридичні та фізичні особи, які є кредиторами ВАТ “Агроекспорт”, були штучно позбавлені можливості повернути надані ВАТ “Агроекспорт” кредитні кошти у розмірі 400 млн. грн., у тому числі за рахунок вартості заставленого майна ВАТ “Агроекспорт”, яке було незаконно передане у власність сторонній комерційній структурі.

У ході публічної Кампанії “Хай будуть забезпечені  права кредиторів, власників і інвесторів в Україні” Асоціація українських банків звернулася до різних гілок влади, зокрема, до Президента України, народних депутатів України, Голів профільних комітетів ВРУ, Прем’єр–міністра України, суддів, правоохоронних органів, Голови Національного банку України для відновлення порушених прав банків-кредиторів та  ініціювання початку цілеспрямованої роботи влади над змінами законодавства та судової практики для утвердження прав кредиторів, власників та інвесторів в Україні.

Але вирішення справи штучно затягувалося “процесуальними диверсіями” арбітражного  керуючого Донкова С.В., який, зловживаючи своїми процесуальними правами, подавав до Верховного Суду України  безпідставні касаційні скарги на постанови Вищого господарського суду України з однією метою - зупинити провадження у справі.

Зазначені касаційні скарги були розглянуті колегією суддів Верховного суду України, яка ухвалила рішення про відмову у порушенні касаційного провадження з перегляду оскаржуваної постанови Вищого господарського суду України.

Це яскравий приклад успішної консолідації зусиль банківської спільноти задля захисту прав кредиторів. Цей проклад, безумовно, слугуватиме активізації у суспільній свідомості життєвої необхідності для України беззаперечного утвердження прав кредиторів, власників та інвесторів.

Асоціація українських банків буде і надалі здійснювати всі можливі дії, в рамках чинного законодавства, направлені на утвердження у Державі прав кредиторів, власників та інвесторів.


Додаток: Лист Верховного Суду України № 3-2717к07 від 31 липня 2007р.   
                                                          
31 липня 2007 № 3-2717к07
на № 06-06/0426 від 23 липня 2007 року

Президенту Асоціацій
Українських банків
Сугоняку О.А.
вул.М.Раскової,15, 02660, м. Київ

Ваш лист до Голови Верховного Суду України щодо розгляду касаційних скарг арбітражного керуючого Донкова С.В. на постанову Вищого господарського суду України від 07.06.2007 року у справі № 10/171/06 за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Астон Індастріал" до відкритого акціонерного товариства "Агроекспорт" про банкрутство розглянутий.
Зазначені касаційні скарги були предметом розгляду колегії суддів Верховного Суду України. Внаслідок обговорення доводів, викладених у скаргах, та дослідження матеріалів справи 26.07.2007 року судова колегія ухвалила рішення про відмову у порушенні касаційного провадження з перегляду оскаржуваної постанови Вищого господарського сулу України.
У відповідності до положень ст.11120 ГПК України ухвала Верховного Суду України є остаточною і оскарженню не підлягає.
 
 
Голова Судової палати у господарських справах
 
І.Б.Шицький

Пошук
НОВИНИ